Martesa e çiftit tibetian që po “çmend” internetin (Fotot)

May 1, 2015 16:45

Martesa e çiftit tibetian që po “çmend” internetin (Fotot)

Albumi i fotografive të dasmave në Kinë, ka një rëndësi që shkon përtej asaj që ne mund të imagjinojmë. Albumi i fotografive të çiftit nuk përfshin vetëm fotot e bëra spontanisht në dasëm, por edhe foto të ditëve normale përpara dasmës, në banesë, në zyrë, gjatë shëtitjeve në vende të ndryshme etj.

Bumin e këtij viti, e bëri çifti Phuntsok, 31 vjeç dhe Drolma 27, dy tibetianë që për albumin e fotografive të tyre janë martuar edhe në Lhasa dhe në Tailandë.

Albumi i tyre u shpërnda nga 80% të përdoruesve të WeChat (What’s up kinez), për një total prej 250 milionë njerëzish që e kanë parë albumin.

2

7

 

 

 

 

 

 

 

 

10

 

5

4

May 1, 2015 16:45
Komento

2 Komente

  1. Lm May 1, 17:57

    Une shpetova, nuk u cmenda.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*