Martohet djali i dëshmorit, vesh uniformën e babait

July 29, 2015 21:24

Martohet djali i dëshmorit, vesh uniformën e babait

Djali i dëshmorit i ka dhënë fund beqarisë, i veshur me uniformën e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës të cilën e kishte veshur babai i tij, tashmë dëshmor.

Ngadhënjim Musliu, në ditën e dasmës së tij, ka zgjedhur të veshë uniformën e babait të tij dëshmor Nexhat Musliu, i cili ra si luftëtar i UÇK-së.

Ceremonia e martesës u zhvillua më 26 të këtij muaji, raporton Telegrafi.

Dëshmori Nexhat Musliu ra heroikisht në Zonën Operative të Llapit.

July 29, 2015 21:24
Komento

7 Komente

 1. GURI I KAMJES July 30, 08:34

  I lumte qe kujton babain e sakrificen e tij per Atheun e shenjte. Te trashegohet,e me jete te gjate e plot femije.

  Reply to this comment
 2. eduard July 30, 08:58

  Ngadhnjimit dhe nuses se tij te bukur i urojme trashegime per jet e mot. Simbolika e uniformes e ka bere me te bukur dasmen. Uniforma e UCK -se merr kuptim edhe kur perdoret ne te tilla raste, te risjell ne vemendje kohen
  e lavdishme kur babai i Ngadhnjimit me shume shoke e shoqe soleni lirine ne Kosoven martire. Por nga brezi i moshatareve te Ngadhnjimit duhet te punohet fort qe keto uniforma te mos vishen nga ISIS shqiptare. Edhe nje here urime ciftit !

  Reply to this comment
 3. riti July 30, 13:39

  Ngadhenjim te trashegohesh , Ju uroj jete te lumtur ,

  Reply to this comment
 4. Eri July 30, 15:32

  Jete te lumtur dhe te begate! I paharruar qofte gjaku i babait tend, sot do ishte krenar per ty!

  Reply to this comment
 5. Na bashkoj kenga popullore July 30, 15:43

  TRASHIGOHEN JETE TE LUMTUR.KY ESHT RESPEKT QE I BEN KOMBIT DHE BABAIT TE VET BRAVO TE QOFT

  Reply to this comment
 6. [email protected] July 30, 18:16

  te uron edhe babaj ….nga qielli ..!

  te trashegoheni !

  Reply to this comment
 7. KATHERINA DIE GROSSE(Madona prej Sauku) July 30, 23:13

  Te TRASHEGOHET ky djal qe keshtu merr dhe bekimin e babes trim.
  Nje gjest fisnk.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

SONDAZH

NËSE NË TIRANË KANDIDATI PS + RILINDJE, ERION VELIAJ DO TË KISHTE PËRBALLË SI KANDIDAT TË PD, LULZIM BASHËN, PËR KË DO TË VOTONIT:

Shiko rezultatin