Martohet vajza e Erdoganit, Edi Rama në mesin e 6 mijë dasmorëve

May 14, 2016 18:29

Martohet vajza e Erdoganit, Edi Rama në mesin e 6 mijë dasmorëve

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, e ka martuar vajzën më të re, Sumeyye, sot me industrialistin Seluck Bayrajtar, në një ceremoni të madhe dhe të sigurisë së lartë në Stamboll, ku i ftuar ishte dhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama.

Zyrtarë nga Kosova nuk janë parë të kenë marrë pjesë në ceremoni.

Erdogani dhe gruaja e tij Emine kanë katër fëmijë, dy djem të quajtur Burak dhe Bilal, si dhe dy vajza të quajtura Esra dhe Summeyye.

Dasma filloi me recitim të Kuranit, raporton televizioni privat NTV.

May 14, 2016 18:29
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim