Masakër në Egjipt, mbi 300 të vdekur

November 25, 2017 04:12

Masakër në Egjipt, mbi 300 të vdekur

Masakër në Egjipt brenda një xhamie.

Sulmi është kryer me një bombë të vendosur në brendësi të vendit të kultit e më pas duke qëlluar mbi besimtarët që vraponin pas shpërthimit.

Numri i viktimave ka kaluar 300 dhe mbi 100 të tjerë janë plagosur

Sipas agjensive të lajmeve cituar nga Dita, atentatorët mbërritën në vendin e masakrës në veri të Sinait me fuoristrada 4×4.

Presidenca egjiptiane ka shpallur 3 ditë zie kombëtare.

b.m. / dita

November 25, 2017 04:12
Komento

2 Komente

 1. Samiu November 25, 12:32

  PO ALLAHU, KU ISHTE ??????

  Reply to this comment
 2. Arben November 25, 16:59

  MESAZH NGA CIA PER SHKATERRIMIN EDHE

  TE EGJIPTIT, NJESOJ SI SIRIA DHE LIBIA.

  COHUNI O MUSLIMAN NGA GJUMI,

  PO BEHEMI MBUSHJE PER TOPAT E USA.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim