Masakra e Selenicës, Basha: Ditë zie! Reflektim për pasigurinë që shtohet çdo ditë

August 11, 2018 12:33

Masakra e Selenicës, Basha: Ditë zie! Reflektim për pasigurinë që shtohet çdo ditë

Masakra e Selenicës, Basha: Ditë zie! Reflektim për pasigurinë që shtohet çdo ditë

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka reaguar në rrjetet sociale për masakrën e ndodhur në Vlorë.

“Vrasja mizore e 8 familjarëve në Resulaj, përfshirë 2 fëmijë, ka tronditur të madh e të vogël.

Mendimet dhe lutjet e mija janë për shpirtrat e të ndjerëve dhe dhimbjen e të afërmve.

Sot është dite zie për Vlorën dhe vendin, por dhe reflektimi për pasigurinë që shtohet çdo dite”, shkruan Basha.

a.s/dita

August 11, 2018 12:33
Komento

16 Komente

 1. Ola August 11, 12:57

  Ore si ka mundesi qe keta dalin per cdo fatkeqesi qe ndodh? Ca jane keta qe tallen me ndjenjat e popullit.

  Reply to this comment
 2. Andi August 11, 13:02

  Po ky per ca na del? Ky qe na vrau 4 veta ne mes te bulevardit.

  Reply to this comment
 3. Rita August 11, 13:03

  Ik o mos na hap barkun ti na del e na ben si i dhimbsur.

  Reply to this comment
 4. merijon August 11, 13:15

  Ik o lulzim se ke qen minister i brendshem dhe e bere kete vend si syt e tu kshu qe nuk te shkojn keto qe thua.

  Reply to this comment
 5. Mark .U.K August 11, 13:57

  Kur shkruejn edhe plakat.Sipas tyre duhet lavdruar policin qe eshte dhjetfishue krimi.Jan te skeduar kriminelet e policia vetem ju shkruan emrat.Do ju pyes ju idioter pse quhet policia e rendit?

  Reply to this comment
 6. kasem gahinji August 11, 14:06

  mos je me i mire ti? Ai vrau 8,ti vrave 4. ku eshte dallim i?ti i vrave ne bulevard,duke perdorur gardistet, postin zyrtar. Ai i vrau ne shtepi. pra,te dy jeni vrases. ka ne fakt nje diference. ti minister vrases gjakftohte, ai vrases i rendomte, qe mund te jete edhe skizofren. per baba saliun e dime.mos je dhe ti?prononcohu publikisht. nga llogjika e veprimeve rezultom me prapambetje mendore. vizitohu dhe mjekohu, se do te rendohet gjendja. mjere PD pasta, se te gjithe njesoj keni mbetur.

  Reply to this comment
 7. Andrea August 11, 14:37

  Vetëm PD-ja nuk ka të drejtë të lëshoj zë për këtë krim. Kallashnikovët e shpërndarë në 97-ën, vitin më të zi për shqiptarët e Shqipërisë, ku krypërgjegjës ishte Saliu dhe PD-ja e tij, vrasin edhe sot, kërcënojnë edhe nesër të marrin jetë të pafajshme. Ndaj Pd, hesht ! Akoma nuk ke dhënë hesap për krimet që ke kryer.

  Reply to this comment
 8. MH August 11, 15:37

  Ne vend te komentit.
  Keti fare burrit duhet ti hedhish peshtym e gelbaze nga ato te TBC qe te infektohet e te mos na dalin ma te na tregoje dhembshurin.Ky pleh plehut asht shembulli ma i forte dhe i paster i njeriut Krim.Fute hundet aty ku nuk i lejohet.Ka qindra e mijra te zezat mbi kurrizin e vet.

  Reply to this comment
 9. Igli August 11, 16:30

  Po ti o qen vengerosh a nuk je kriminel qe veshe gra me te zeza dhe le femije jetim???Ai i Vlores u kap dhe nuk duhet te paraqese rrezik per te tjere,po ti je akoma i lire dhe paraqet rrezik per shqiptaret o monster.

  Reply to this comment
 10. peoples August 11, 16:49

  ah more idioter….basha tha; E kujt i plasi B,,,,,,se cfare tha basha.Mbetet ne mentalitetin e monizmit…C’fare thote udheheqja.Me mendjen e ketij bashes une nuk vete as ne WC per te bere shurren,

  Reply to this comment
 11. perkthyesi August 11, 16:50

  “Harron” ky i marrosur qe, ne kohen e tij si minister u vrane 4 vete ne bulevard, dhe mbi te gjitha, ne periudhen kur partia e tij ishte ne pushtet me 1997, u be nami, duke u shperndare armet si karamele gjithandej, dhe qe atehere kufomat jane shtuar me dhjetra mijra, por ish shefi i tij, Neroni, ende vegjeton ne parti dhe politike, madje e kemi te zgjedhur “dhe nga populli”!

  Reply to this comment
 12. Eri August 11, 17:39

  E keni vene re mire turirin e Bashes?Syte i ka te shtrember vuan nga strabizmi.Po ajo qe te ben te preokupohesh eshte se ai ka fytyren e nje te vonuari mendor dhe qendrimi i tij ne pozita eshte rrezik per shqiptaret.Me kete nuk dua ta shfajesoj nga krimet qe ka bere.

  Reply to this comment
 13. Mark U.K August 11, 22:17

  kasem gahinji.Sipas tejet ata terroristet qe godisnin policin e shtetit duhet te priteshin me lule.Sikur te ishit ju ne vendin e policve cfar do thuaje.Te gjith ata qe thyen deren e kryeministris duhej vrar ne vend.E per cfar shkuan aty vetem per karriken e Edi Rames.Edi i lindur e rritur ne bllok e ku babaj i tij ishte i pari qe propozoj vrasjen Hivzi Neles ne litar ne vitin 1988.

  Reply to this comment
 14. Mark U.K August 11, 22:35

  Andrea ishin drejtuesit e PS ne 97 qe i benin thirrje popullit te errituar per luft civile.Po permendi disa Namik Dokle,Paskal Milo,Gramoz Ruci,Rexhep Mejdani etj qe ne sheshi Ali Demi ne Tiran e Avni Rustemi ne Vlor me kto fjal:O DJEM RREMBENI PUSHKET JA VDEKJE JA LIRI.Andrea nuk kan dhene llogari komunistet per cfar i bene kti populli ku ala jan 4500 shqiptar te vrar si nuk ju dihet varri,bile as pas ardhesja e saj socialistet nuk kan kerkue te falur.Te pakten PD ka kerkue te falur per piramidat qe lulzuan nen qeverisjen e tyre,po te organizuara nga socialistet.Besoj i dini o shoku sekretar i partis te fshatit me kater klas.

  Reply to this comment
 15. MH August 12, 14:16

  Mark U.K
  Te keshilloj te jesh ma korrekt ne ngjarjet qe perjetume konkretisht ne ate kohe te veshtire.
  Lufte vellavrasese krijoj Berisha me militar kosovar dhe me ngritjen e dy piloteve per te goditur studentet dhe popullin e Vlones.Qe te dy keto pilot desertune ne Itali dhe deklarune :Ne nuk jemi per te vrare vellezerit ton shqiptare.populli i Vlores ishin organizua jasht cdo kompromisi me cdo ngjyre partie.Me qellimin final:Marrshim drejt Kryeqytetit per ta vare Berishen nga koqet.I cili kishte marre masat e sigurise te familjarve te vet vendosur ne Itali.Pergaditur per te ikur dhe vete.
  Nderhyrja e Gjinushit dhe e Nanos ishte tradheti e keti organizimit popullor te Vlores duke i premtue kthimin e parave te humbura ne Piramidat cik em’cik.
  Berisha duke cfrytezue lojen e ketyre piramidave fitoj zgjedhjet me slloganin “Me ne fitojne te gjithe” frenuene hovin e popullit te Vlores me kete rrene te shpifur.Kjo i dha fryme Berishes per te mos ia mbathur me opinga drejte familjarve te vendosun ne Itali.Jo vetem kaq.Por mbajti edhe postin e presidentit.Me rizgjedhjen per se dyti diten e hane mbas te dieles se telebingos shqiptare.Ku Austriaku Franc Vranicku kishte marre nji ngarkes teper te veshtire per te bindun nji nyje rranje dellinje si berisha nga ma te vecantit e njerezimit per tu ujdise.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*