Masakra në Selenicë, Rama reagon për herë të parë

August 13, 2018 10:34

Masakra në Selenicë, Rama reagon për herë të parë

Për herë të parë, Kryeministri Edi Rama ka reaguar 3 ditë pas masakrës së Vlorës ku u vranë 8 vetë. Duke iu përgjigjur replikave me komentuesit në rrjetin e tij social, Kryeministri thotë se ngjarje të tilla të rënda ndodhin në të gjithë botën.

Komentuesi: “Pasqyrë e bukur me 8 të vrarë? Policia duhet të punojë më shumë, me të vërtetë armët i kemi dhuratë nga xhaxhi Sali, por ju duhet të bëni diçka më shumë”.

Replika e Kryeministrit Edi RamaMe fal Albert ti jeton ne kete bote apo jeton ne hene, sepse ne kete bote, ndodhira te tilla ekstreme ndodhin edhe ne vendet me te zhvilluara demokratike, e nuk kane asnje lidhje me qeverine

Tetë persona të fisit Zykaj në fshatin Resulaj në Selenicë të Vlorës, u vranë nga kushëriri i tyre Ritvan Resulaj.

Ngjarja e rëndë ndodhi pasditen e 10 Gushtit. Autori 24-vjeçar u kap nga policia 12 orë pas masakrës. Ai u tha hetuesve se kushërinjtë e tij të parë e kishin akuzuar për vjedhjen e pulave, prandaj dhe i vrau.

o.j/dita

August 13, 2018 10:34
Komento

19 Komente

 1. qytetarI vs bandes se talibaneve August 13, 10:42

  Po mir i thote ,
  qenve te rruges qe ndersen banda e krimineleve ne opozite .

  Shteti nuk mundet te parashikoje ,
  as veprimet kriminale te bandes se shpellarit ,
  qe paguan 100.000 €ur
  per te kamikace kunder Shtetit Shqiptare ,
  fukarenj te tipit Babale
  e akoma me pak , ate se cfar ka ne koke ,
  nji gjysmak selenice !

  Lehni se keni kte Kryeminister qe nuk vjen
  nga nji Gen Krimineli islami ,
  se me pas qen dikush tjeter , ju kishte Futur ne brim
  te miut .
  Dhe historia e atij vendi ka treguar jopak raste te Tilla
  kur zagare e bushtra ,kan Futur bishtin mes shalesh
  dhe jane strukur diku ,per mos te lehur me .

  Reply to this comment
 2. Arben August 13, 11:44

  Rrofte populli shqipetar trim dhe heroik.

  Reply to this comment
  • Fidel Kastro August 13, 14:45

   Arben ke harruar te urosh udheheqesin ton te ndritur , liderin boteror, prandaj “gabimin” tend po e korigjoj une Rrofte Komiteti Qendror i Partise Komuniste se Shqiperise me ne krye shokun Edvin Kristaq Rama.

   Reply to this comment
   • Fidel Vicidoli August 13, 20:23

    Harrove Fidelin e SHQUP-it qe ceta e Vicidolit e ka “kastruar” nga trute. Yt vemje e ndyre.

    Reply to this comment
    • Fidel Kastro August 13, 22:38

     O morri i kuq i Viçidolit , mendesia enveriste ka zene rrenje tek ty “o me mua o kunder nesh” . Ju nuk e njihni mendimin e pavarur !!! Qe une nuk e dua Rame timonin e banden qeverisese te tij e kam shprehur hapur jo vetem ketu ne portalin e nderuar te Dita . por kudo e kjo sdo te thote qe dua Berishen !!! Shqiperia e mjere ka 74 vjet qe keq qeveriset , jo me kot jemi kombi me i varfer i Europes, ne nje kohe qe natyra na ka fal gjithe keto mrekulli. Fajtoret dihen politikanet e sotem dhe te djeshem qe e ropen dhe shkaterruan kete vend , prandaj si ato te Shqup-it dhe ato te rrlndjes staliniste nje nene i ka pjelle. Bej te fala Kim Jong-unit , vellait tend shpirteror.

     Reply to this comment
 3. Kris 1 August 13, 12:24

  Qeveria nuk mund te akuzohet per vrasjet por vetem per shkaktaren pule.Si mund ta ndalonte Rama nga pushimet pulen qe kish ikur ne drejtim te paditur?

  Reply to this comment
 4. H August 13, 12:26

  Një njeri i vetëm edhe sikur të jetë me çmimin Nobel për paqen, nuk mund të rregullojë një popull mizor dhe kriminel.

  Reply to this comment
 5. enverdjali August 13, 12:59

  Ore thoni shyqyr qe nuk kemi njerez qe futen neper shkolla te armatosur e vrasin femije si ne Amerike. Skemi arritur akoma ne ate stad dhe se kur do ti vije dita se dime po shyqyr jemi akoma mire.

  Reply to this comment
  • AKILI August 13, 14:11

   Vec mos haro se ne amerike jane 315 milion njerez dhe nga 230 kombesi te ndryshme dhe me kulture te ndryshme. Imagjino se c’mund te behej ne Shqiperi ne keto kushte.

   Reply to this comment
 6. I.Troplini August 13, 13:10

  Nuk kanè asnjè lidhje me qeverinè?

  Kur kryeministri vret nè bulevard 4 qytetarè tè pafajshèm, dhe Ju personalisht, falè atij gjaku, u ulèt nè zyrèn e gjakatarit parardhes, pèr tè bèrè pazare me tè,,, jo pèr tè vendosur nè vend drejtèsinè dhe mbrojtur kushtetutèn me pèrmbajtjen e saj tè pacènueshmèrisè sè jetès.
  Çfarè pèrfaqesoni Ju more Zotèri? Shejtan budallain apo atè qè nuk di mè seç flet sepse ka humbur çdo kontakt me tokèn? Ju dhe eunukèt qè mbani pèrreth,,,,, kini kohè qè kini marrè rrugèn e hènès.
  Po vlon Z.Rama. I vetmi qè bèn sikur nuk e kupton eksplozivitetin e gjèndjes nè shoqèrinè shqiptare, jini Ju.
  I kujtoni shqiptarèt pèr hunj gardhi. I kujtoni,, se janè tè gjithè me qeleshe nè kokè, tè cilèt i thèrrisni nè emèr dhe pas 3 qyfyresh bajate nga ana juaj, iu dorèzoni “tapinè” e shtèpisè nè Bathore, a thua se atè tokè ta ka lenè babai ta shpèrndash sipas qejfit.
  Ju bèni sikur qeverisni, ndèrsa shqiptarèt bèjnè sikur iu besojnè. Ju bèni sikur mbroni shtetin, jetèn e qytetarit shqiptar,,, por nè fakt tregoni me vepra se jeta na qènkèsh njè pordhè e plevitur. Politika jeton nga simbolet. Simboli juaj, èshtè gjaku i 21 janarit.
  A i paguat mirè familjarèt e viktimave, pèr tu blerè heshtjen?
  Nè njè vènd ku shteti tè vret LIVE para kameras dhe askush nuk ndjehet pèrgjegjès pèr tè vendosur drejtèsi,,,, nè atè vènd mund tè ndodhè gjithçka.
  Kèmbanat po bien Z.Rama, pèr ata qè duan tè dègjojnè. Pazaret me vrasèsit e 21 Janarit, nuk do ju shpètojnè juve nga pèrgjegjèsia qè kini.
  Ju, erdhèt nè pushtet, me mbèshtetjen e asaj pjese tè shoqèrisè shqiptare, qè èshtè edhe pjesa mè vitale e kombit, ata qè ju i quani “emigrantè” dhe qè sigurojnè mbijetesèn e neve tè mbeturve kètu.
  Kujdes Z.Kryeministèr, kredia juaj tek ai kontigjent, duket se ka mbaruar. Ju mund tè vazhdoni nè kohèn e lirè, batutat me qeleshexhinjtè. Èshtè dritèshkurtèsi, tè mendosh se me mènyrè tè tillè komunikim, mund tè shtysh njè legjislaturè tè plotè.
  Fajin e kishte Saliu, Z.Rama. Tani, iu kemi Ju dhe kabinetin tuaj qeveritar.
  Ju thoni se nuk na paska tè bèjè me punèn e qeverisè, kriminaliteti?
  Jini gabim Z.Kryeministèr.

  Reply to this comment
 7. Krrist August 13, 15:41

  Per H:Qeverija,nuk perfaqesohet nga nje njeri i vetem,qe nuk paska se c’fare te beka i vetem!Vete Rame,merr pergjegjesine,me takimet qe ben neper fusha e kodra,me pasagjere,te sjelle nga partia e Rilindjes,dhe si i tille,duhet edhe t’i perballoje vete,ato qe premton.Por ai niset nga parimi i maskarait:C’fare ,kam bere,nuk do e bej,do bej,c’fare kam lene pa bere.

  Reply to this comment
 8. Pallavra August 13, 16:46

  O kryeminister tope po ju tere diten ne fb rrini duke bere statuse edhe per nje pordhe qe ben saliu me shoke ne parlament, kurse per kete ngjarje te rende diku andej nga fshatrat e humbura te selenices nuk I kishe dy llafe per te thene o tutkun apo ata jane fshatare te lodhur dhe kujt I plasi.
  Yytt bastarde njerez

  Reply to this comment
 9. A August 13, 17:05

  Timonin e ke i vetem EDVIN RAMA, keshtu si fitoret dhe humbjet te faturohen ty ore derdimen.
  Leri broçkullat ooooo zhgarravinist, o barbon, o endacak i rrugeve te Parisit.
  Lere kete pune, shko futja ndonje tra-la-la.
  Problemi eshte se nuk kemi opozite. Problemi eshte se prej 28 vjetesh vendin e shkaterruan dhe popullin e mjeruan dy parti, PD + PS, duke filluar nga SALI BERISHA dhe ky i fundit EDVIN RAMA. Tung.

  Reply to this comment
 10. Mark U.K August 13, 19:34

  ,I troplinu dukesh se ke qen sekretar partie fshati me kater klas.Pse quhet polici e rendit more bari dhish.Eshte njoftue policia disa here more gomar e nuk ka marr masa o tru shkulur.

  Reply to this comment
 11. alphade August 13, 21:46

  Keto krime nxiten dhe ndersehen nga Vicidolasi i SHQUPIT ….! Edhe pse nuk pjellin mushkat,fajin e
  ka K/ministri ?!
  Madje a kane memorie shqiotaret ?! Ai qe bertet sot per
  masakrat eshte pikerisht po Ai monster qe ne 97-ten ha-
  pi depot e armeve dhe sot po ky maskara e shpellar i
  ndyre i “vjen keq” per cka po ndodh ne Shqiperi. Ai nga-
  zellehet per cdo krim e gjeme qe ndodh ketu sepse keshtu mendon Kryemafiozi i Shqioerise se do t’i shpeto-
  je NDESHKIMIT dhe KONFISKIMIT…..NEVER !,,

  Reply to this comment
 12. alphade August 13, 22:00

  Z. “A” ,nuk e ke permendur Ilir Floririn qe perben trinomin
  ideal te kritikes tende. Me sa duket silas mendimit tend
  banda hajne leseiste do t’i “regulloje” punet e Shqioerise
  dhe te kombit shqiptar .,,.!
  Binomi Berisha – Meta perbejne kapot e mafias shqiptare,
  Z. “A” te tjerat jane puro propagande te bandave pedeis-
  te- leseiste ne perpjekje te etheshme per te shpetuar nga
  Vettingu lideret e tyre nga “Cunami” qe po afrohet ! Shta-
  tori do ta ndaje shapin nga sheqeri per horrat e Vicidolit
  dhe Kolltukun presidencial.,,…TUNG !

  Reply to this comment
 13. fteri August 13, 22:17

  Ka të drejtë kryeministri Rama ,nuk i kan vrarë asnjeri të shtëpisë tijë që të pikëllohet e acarohet ,qeveria nuk mban përgjegjësi se kush i dha vrasisit mostër armë automatike në dorë që vrau 8 veta midis tyre dhe dy fëmijë ,por ka të drejtë që edhe policia ja fut gjumit ,nuk skedon kriminelët e psikopatët ,

  Reply to this comment
 14. Alban.ny August 13, 23:20

  Edi, po na zhgenjen cdo dite e me shume.
  Cdo dite e me shume po e humbet shansin e arte per te qene Burri i Shtetit qe shqiptaret shpresonin (dhe endè shpresojne tek ti.)
  Tre dite pas asaj masakre kishe kohe te mendoje dhe te dilje jo me ate pergjigje idiote, por me nje plan veprimi nga qeveria dhe parlamenti, qofte edhe mbi ato 3-4 ide qe dhane Dokle dhe Spiropali.
  Eshte e vertete qe ndodhin krime edhe ne vende te tjera, psh ne SHBA, por aty jetojne 360 milion njerez, e ti drejton nje vend me 3.6 milion, nga te cilet 1.5 milion i ke emigrante, dhe 1.5 milion me canten ne krah, gati per te ikur. E pra, kerkove timonin dhe ta dhame qe ata 1.5 milion te ikur t’i ktheje mbrapsht.
  Edi, mos i hiq duart nga timoni, Dili zot atij vendi, ktheju EKONOMISE, halleve te perditshme te atyre qe te dhane voten dhe endè shpresojne tek ti. SOT, se neser eshte vone, shume vone.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*