Masakrimi i qenit nga i riu, reagon Tahiri: Për çfarë nuk më dëgjoi Parlamenti një vit më parë

October 4, 2017 18:04

Masakrimi i qenit nga i riu, reagon Tahiri: Për çfarë nuk më dëgjoi Parlamenti një vit më parë

Ish-ministri i Brendshëm Sajmir Tahiri ka reaguar me anë të një statusi në “Facebook”, lidhur me materialet e publikuara në mediat sociale ku një i ri ka masakruar me sëpatë një qen. Tahiri shkruan se po rritet një rrace e dhunshme që mund të janë kërcënim për shoqërinë

“Nje rrace e re dhunuesish po rritet. Sot me nje qen, neser me nje shok a familjar, e keshtu pa mbarim.

Thuajse 1 vit me pare propozova nje p/ligj per mbrojtjen e kafsheve nga dhuna, por PARLAMENTI NUK DEGJON.

Me mbetet ta risjell perseri ne vemendje, me shpresen se te gjithe ata qe nga kjo e sotmja jane neveritur e frikesohen nga e ardhmja, te gjejne kohe te behen bashke e te detyrojne parlamentin te marre ne shqyrtim e te miratoje nje ligj per te ndalur perfundimisht masakren ndaj kafsheve” shkruan Tahiri.

22221793_10214802200388970_6693304755327864839_n 22221544_10214802200268967_6285361892411804425_n 22221952_10214802200308968_2865475972769975385_n 22221680_10214802200428971_3219400740616833379_n

October 4, 2017 18:04
Komento

2 Komente

 1. info analitike October 4, 20:21

  Akoma ka guxim te flase ky kryebanditi qe i dha dore te lire bandave kriminale ne te gjithe vendin.

  Reply to this comment
 2. rastesisht98246 October 5, 13:42

  Ai i “mitur” qe dhunon Qenin ne ate menyre ka nevoje per mbeshtetje dhe Formim te shendoshe psikologjik dhe jo Burgim (Ne Burrg se maksimumi mund te spezializohet per te transferuar pervojen e tij nga Kafsha te Njerezit)
  Nuk kuptoj pse ne shoqerine Shqiptare behet diskutim vetem per Dhune dhe askush nuk e ngre Pyetjen cila eshte ARSYEJA dhe BURIMI qe i ben shume njerez ne Shqiperi kaq te dhunshem (Varferia, Edukimi, Merzitia)? Si mund ti dalim kunder ketij fenomeni?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim