Masakroi marokenin se ngacmoi prostitutat, kapet në Holandë shqiptari (Emri)

January 18, 2018 22:20

Masakroi marokenin se ngacmoi prostitutat, kapet në Holandë shqiptari (Emri)

Një 30-vjeçar shqiptar, i dyshuar për vrasjen e marokenit 24-vjeçar Said Waddoud në Torino në 12 janar të 2015, është arrestuar në Roterdam nga forcat e policisë holandeze, shkruan agjencia italiane e lajmeve ‘Ansa’.

30-vjeçari shqiptar Bojken Zeqo kishte tre vite që ishte shpallur në kërkim nga policia italiane dhe ndaj tij ishte lëshuar një urdhër arresti ndërkombëtar.

Bojken Zeqo akuzohet se bënte pjesë në një grup prej shtatë personash të cilët rrahën për vdekje marokenin 24-vjeçar sepse kishte ngacmuar prostituta në lagjen e njohur Lucento të Torinos. Dy persona të tjerë u arrestuan menjëherë pas ngjarjes së rëndë në 2015.

January 18, 2018 22:20
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*