Mashtrimi, pranga 34-vjeçarit në Berat; në kërkim bashkëpunëtori

June 26, 2015 12:53

Mashtrimi, pranga 34-vjeçarit në Berat; në kërkim bashkëpunëtori

Policia e Beratit ka bërë të mundur në 24 orët e fundit ndalimin e një personi dhe shpalljen në kërkim të një tjetri nën akuzën e mashtrimit me shuma të mëdha.

Sipas një njoftimi për shtyp, agjentët e antikrimit ekonomik vunë në pranga shtetasin Saimir Vojkollari, 34 vjeç nga fshati Pojan i Korçës, me preçedentë penalë për vjedhje.

Vojkollari, në bashkëpunim me shtetasin e identifikuar me inicialet J.H, po nga Korça, kanë mashtruar disa familje, duke u hequr si drejtues të Fondit Kombëtar të Zhvillimit, e duke u marrë atyre shuma të mëdha parash.

Materialet e çështjes i kanë kaluar tashmë prokurorisë së rrethit, e cila ka ngritur ndaj dy personave akuzën e “mashtrimit”. Ndërkohë, uniformat blu vazhdojnë kërkimet për kapjen e 40-vjeçarit J.H.

June 26, 2015 12:53
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*