Mashtroi duke marrë para për një gjyq, arrestohet juristi i hipotekës së Korçës

September 7, 2018 09:54

Mashtroi duke marrë para për një gjyq, arrestohet juristi i hipotekës së Korçës

 

Policia ka arrestuar juristin e Hipotekës së Korçës, Elvis Gjata për shkak se merrte para duke mashtruar qytetarët.

Burimet thonë se juristi Gjata merrte para për të ndërhyrë në disa çështje penale gjyqësore, duke mashtruar disa persona nga Librazhdi.

Arrestimi i juristit të Hipotekës u bë gjatë mbrëmjes së të enjtes nga policia e Korçës.

Gjata u denoncua nga personat e mashtruar dhe pas hetimit, prokuroria lëshoi urdhërin e arrestit.

a.s/dita

September 7, 2018 09:54
Komento

1 Koment

  1. info analitike September 7, 15:41

    Poplli ka nevoje qe te shohe disa ndeshkime ndaj partia ka vendosur te sakrifikoje ndonje ushtar te saje per ti bere qejfin popllit se helbete zgjedhjet lokale po afrojne e u duhet ndonje justifikim se gjoja po luftojne korrupsionin. Te mbarojne zgjedhjet e pastaj gjithcka rregullohet nga e para.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?