Maska me detyrim/ Regjistrohet dyfishi i gjobave, ndëshkohen 701 persona në një ditë

October 19, 2020 18:57

Maska me detyrim/ Regjistrohet dyfishi i gjobave, ndëshkohen 701 persona në një ditë

Policia e Shtetit ka gjobitur 701 persona në të gjithë vendin me nga 3.000 lekë secili gjatë ditës së sotme, për mosmbajtjen e maskës gjatë kontrolleve në terren, duke regjistruar dyfishin e gjobave të një dite më parë.

Po sot Policia ka shoqëruar në ambientet në të gjithë vendin, 9 shtetas, të cilët pasi kanë paraqitur dokumentin e identifikimit janë ndëshkuar me masën administrative 3000 lekë dhe janë lënë të lirë.

Ndërkohë, gjatë ditëve të fundit, nga ana e shërbimeve të Policisë Rrugore në të gjithë vendin janë vendosur 564 masa administrative me masë 3.000 lekë secila, për pasagjerë të cilët nuk kishin lidhje familjare me drejtuesit e mjeteve private dhe ishin pa maska mbrojtëse në mjet, si dhe për pasagjerë pa maska mbrojtëse në mjetet e transportit publik.

h.b/dita

October 19, 2020 18:57
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim