Mat, asgjësohen 500 bimë kanabisi te “Gryka e Larit”

July 12, 2014 08:47

Mat, asgjësohen 500 bimë kanabisi te “Gryka e Larit”

Operacioni antikanabis shtrihet edhe në zonat e thella të qarkut të Dibrës. Efektivët e Komisariatit të Policisë Mat, ka ndërmarrë dy ditë më parë një aksion për kontrollin e territorit, ku dyshohej për kultivim të bimë narkotike, në zonën e komunës Xibër të rrethit Mat. Gjatë kontrollit të ushtruar, në vendin e quajtur “Mali i Zi, gryka e Larit”, është gjetur një parcelë e mbjellë me bimë narkotike të llojit hashash. Policia njoftoi se ka shkulur dhe djegur me zjarr 500 bimë kanabisi në një terren të shpyllëzuar pa pronarë.

July 12, 2014 08:47
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*