Mat, humb jetën në galeri minatori 37-vjeçar Pisli

May 30, 2014 09:24

Mat, humb jetën në galeri minatori 37-vjeçar Pisli

Humb jetën një minator, i cili dyshohet se është aksidentuar në minierën e Cërrujës. Ngjarja ka ndodhur paraditen e djeshme në Mat. Fillimisht u raportua se Shkëlqim Pisli, 37 vjeç, u plagos rëndë dhe u kërkua ndihma e helikopterit për t’u dërguar në Tiranë. Por gjatë transportit me helikopter për në Spitalin e Traumës, 37-vjeçari Pisli ka ndërruar jetë si pasojë e plagëve të rënda. Ndërkohë vijojnë hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes. Sipas kolegëve, trupi është nxjerrë nga brendësia e galerisë dhe hetohet për një shpërthim ose shembje masivi.

 

May 30, 2014 09:24
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim