Materniteti “Mretëresha Geraldinë” me laborator. Beqja: Pacientët më të sigurtë

March 24, 2014 15:33

Materniteti “Mretëresha Geraldinë” me laborator. Beqja: Pacientët më të sigurtë

Laboratori klinik-biokimik në Spitalin “Mbretëresha Geraldinë”, është pajisur me gjashtë aparatura të reja ekzaminimi. Më parë, për këtë analizë, mjekët i dërgonin pacientet nëpër klinika private.

Investimi u mundësua, si pjesë e programit te ndihmës për sistemin e kujdesit shëndëtesor shqiptar nga Agjencia Turke për Bashkëpunim dhe Koordinim.

Sipas ministrit të shëndetësisë Ilir Beqja jo vetëm pacientët do të kenë më tepër siguri, por më të sigurtë do të jenë edhe  mjekët, që do të vendosin diagnozën.

 

March 24, 2014 15:33
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim