Matura Shtetërore, 32 mijë nxënës zhvillojnë sot provimin e Gjuhës Shqipe

June 11, 2020 08:13

Matura Shtetërore, 32 mijë nxënës zhvillojnë sot provimin e Gjuhës Shqipe

Maturantët do t’i nënshtrohen provimit të dytë të maturës, nën masat e parcaktuara kundër Covid-19.

Sot (11 qershor) do të zhvillohet provimi i Gjuhës Shqipe.

Të rinjve do t’i kontrollohet temperatura dhe do të pajisen me maksa dhe me doreza.

Çdo klasë do të ketë minimumi 15 nxënes ku do të mbikëqyren nga një koordinator.

Më 8 qershor maturantët zhvilluan provimin e parë, atë të gjuhës së huaj.

j.l./ dita

June 11, 2020 08:13
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim