Matura shtetërore, Meta mbledh kryesinë e LSI: Të zgjidhet me dialog

September 9, 2016 18:09

Matura shtetërore, Meta mbledh kryesinë e LSI: Të zgjidhet me dialog

Është mbledhur pasditen e sotme kryesia e Lëvizjes Socialiste për Integrim, për të diskutuar mbi çështjen e maturës shtetërore.

Kryetari Ilir Meta, i cili drejton këtë mbledhje, ka bërë thirrje për bashkëpunim për t’i dhënë zgjidhjen më optimale këtij problemi.

“Të punojmë me qetësi, dialog dhe bashkëpunim për të zgjidhur këtë çështje në interesin më të mirë”, ka thënë Meta.

Meta ka nënvizuar se, është me rëndësi që të zbatohen kriteret e meritës dhe preferencës.

September 9, 2016 18:09
Komento

1 Koment

  1. Katharina die Große.Madona prej Sauku September 9, 20:54

    Ky ndyrsin kerkon vetem te perfitoj nga kjo histori.
    Krye-Hajdutin qe e kena vu ne Krye te Parlamentit dhe e ka kthye ate ne nevojtore ku dhjet çdo te enjte Berisha,shqetsohet per maturantet.A osht miratu reforma per arsimin e nolt,more Like prandaj mos e dridh me lesh Monike.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*