Maturantët në testim, dalin notat e Gjuhës shqipe dhe letërsisë

June 21, 2018 15:41

Maturantët në testim, dalin notat e Gjuhës shqipe dhe letërsisë

Maturantët u janë nënshtruar provimeve të maturës shtetërore, ku 35609 nxënës në total janë testuar në Gjuhën Shqipe dhe Letërsisë.

Sot Ministria e Arsimit në faqen zyrtare ka publikuar rezultatet e testimit.

Të vlerësuar me notën katër (4) janë gjithsej 1363 ose 3.8 % ndërsa me notën dhjetë (10) 0.6 % e nxënësve ose 221 maturantë.

Rezultatet e testimit mund t’i lexoni KETU

o.j/dita

June 21, 2018 15:41
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*