Maurizio Sarri, trajneri i ri i Chelsea

May 26, 2018 12:28

Maurizio Sarri, trajneri i ri i Chelsea

Maurizio Sarri do të jetë trajneri ardhshëm i Chelsea.

Mediat në Itali dhe Angli janë të sigurta duke shkruar se marrëveshja është arritur me një kohëzgjatje 4-vjeçare. Shuma që do të përfitojë është 6 milionë Euro në sezon.

Chelsea nuk ka bërë ende asgjë zyrtare madje edhe largimin e Antonio Contes.

Sarri mund të marrë me vete në Londër disa lojtarë nga Napoli ku nuk bën përjashtim Elseid Hysaj. Për të duhen 50 milionë Euro, aq sa klauzola për mbrojtësin shqiptar.

o.j/dita

May 26, 2018 12:28
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?