Mavraj jep mesazhin e tij të dytë për heroin e Beogradit

July 30, 2017 15:49

Mavraj jep mesazhin e tij të dytë për heroin e Beogradit

Mërgim Mavraj ka treguar gjithmonë se nuk bëhet palë me askënd dhe se e thotë hapur të vërtetën. Sot, mbrojtësi i kombëtares shqiptare ka postuar një mesazh (të dytë) në rrjetet sociale, ku shpreh hidhërimin e tij për gjendjen e krijuar së fundmi për Ismail “Ballist” Morinën.

Heroi i Beogradit mund të ekstradohet në Serbi, kështu që Mavraj ka bërë thirrje që shteti shqiptar të bëjë gjithçka për ta penguar këtë. Ai me siguri e di se qeveria shqiptare po punon që Kroacia të mos e ekzekutojë vendimin, por Mavraj e ka inatin edhe për aspekte të tjera. Për shembull, që askush nuk u kujtua për të më parë, por vetëm kur doli lajmi i papritur.

“Të ishin ende gjallë këta të dy sot, Ballist Morina do të ishte në shtëpinë dhe familjen e tij. Ku je o shtet, a nuk është biri ynë ky?”, shkruan Mavraj, duke postuar një montazh me fotot e Ismail Qemalit dhe Isa Boletinit. Kryeministër, Ministër i Drejtësisë, Ministër i Jashtëm, e morët mesazhin? Ka pafund si ky, nga çdo zemër kuqezi!

 

July 30, 2017 15:49
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim