Mazhoranca është nën vrojtim

July 11, 2016 08:49

Mazhoranca është nën vrojtim

Dita jonë! Po dëgjojmë fjalën konsensus për pikën 88 të Venecias nga Lulzim Basha, e habitshme! Ore i çmendur, kush ka bërë lëshime deri tani për reformën në drejtësi? Akoma kërkoni që t’i humbë fare
qëllimi këtij ligji? Elektorati e ka kritikuar maxhorancën për lëshimet pa fund. Po çfarë kuptimi ka termi demokraci kur del e bllokon pakica?

Opozitës i lind e drejta që për një votim kalon mbi 50 përqind kurse kjo opozitë që kemi është shumë modeste dhe nuk ka forcë bllokuese. Dihet se opozitat kudo në botë janë bllokuese, por kjo jona është më e keqja.

Jo ore jo këta e bëjnë bllokimin për të penguar ndjekjen e tyre për bëmat makabre që kanë bërë mbi Shqipërinë dhe shqiptarët kur drejtonin vendin, për të cilën populli u dha dënimin e merituar. Maxhoranca të mos tregohet nul ndaj opozitës gangrenë dhe ta dijë mirë se është në vrojtim deri në humbjen e vlerave për të cilat është votuar.

Vonesat sa vijnë e po bëjnë fajtore maxhorancën për të cilën po investohet opozita, pasi ajo këtë qëllim ka. Përshëndetje.

July 11, 2016 08:49
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*