Mazhoranca kërkon shkarkimin e Neritan Cekës, Nishani refuzon

January 25, 2015 12:56

Mazhoranca kërkon shkarkimin e Neritan Cekës, Nishani refuzon

Qeveria duket se ka kërkuar shkarkimin e ambasadorit të Shqipërisë në Itali, Neritan Ceka. Kërkesa është bërë para disa javësh dhe i është dërguar presidentit Bujar Nishani. Por, ky i fundit ka refuzuar shkarkimin e Cekës, duke thënë se ai duhet të mbarojë mandatin deri në fund. Sipas gazetës, kërkesa për shkarkimin e Cekës është një hakmarrjen e kryeministrit Edi Rama dhe ministrit Ditmir Bushati, “Panorama”.

January 25, 2015 12:56
Komento

16 Komente

 1. andrea January 25, 14:24

  me mire ai te vazhdoje te jete ambasador deri sa te kete fryme kjo duhet te jete mota e cdo nepunesi te administrates eshte me mire ne pune se ne penxion, bejne edhe seks ne pleqeri ne orarin e punes, kjo eshte degjenerim i shtetit shqyptar. Nxirini ne penxion sapo mbushin 65 vjet, le te hyje ne pune brezi i ri nuk i duhen kujt keta koqe kanari qe nuk c’kulen nga kari-kja.

  Reply to this comment
 2. Kariz Matik January 25, 14:52

  Kartovicari qe shoi endrren shekullore te ketij populli per demokraci ?

  Te largohet nje ore e me pare, se ka 25 vjet qe ha qyl ne kurriz te taksapaguesit.

  Reply to this comment
 3. [email protected] January 25, 15:09

  akoma qenka ambasador ,ky injoranti ?!

  Reply to this comment
 4. intelektuali January 25, 15:21

  Nje sigurims i Enverit me pak ne dipllomaci.

  Reply to this comment
 5. Salver Magjari January 25, 15:37

  Edhe kjo esht pjes e lojes politike te piktorit shalgjat, ashtu si edhe para-ardhesi i tij … edhe atij terital cekes i thuhet se tash i ka ardhe fundi marrezise me paga te shtetit edhe ne moshen 70-vjeçare, krahas perfitimeve financiare ne pension prej titujve “shkencore” qe e ndriten kete vend si ngahera, jo vetem ne politike, por edhe ne … arkeologji!

  Reply to this comment
 6. pse January 25, 16:13

  Le t’i hapin ato dosje dhe te shohim ç’do thote mustaqerruari!

  Reply to this comment
 7. Taip January 25, 16:59

  Ben Ben

  Z. Ceka eshte 75 vjeç . Ne profesion akademik mund te punonte, me kohe te plote, deri ne moshen 68 vjeç.

  Reply to this comment
 8. nendetsja 105 January 25, 17:54

  Neritan Ceka eshte turp per diplomacine shqiptare, sepse ai u be spiun i sigurimit (BP) me material shtrengues. Sigurimi e kapi me presh ne dore duke vjedhur arturina ne nje varr ilir. ne 1989 kontriboi ne humbje-vjedhjene objekteve arkeologjike me vlera te jashtezakonshme, e famshmja ekspozite ne RFGJ. Ne vitin 1993 shkoi per vizite te Milloshevici me 3-shen e famshme. Turp plehra i jati Hasani Deutsch culture, ky Ceka junior hyzmeqar i BIA-s serbe. Si minister ibrendshem la nam kur e filmuan finacieret italian me benzin e ministrise ne divjake duke mbikqyrur shkarkimin e nje anije me cigare kontrabande me flamur Liberie. etj.etj. Shlegjati e mendje shkurti Rama ka bere gabime me thes, por qe do ta heqe kete plehren Ceken (ndonese pinjoll familjesh patriotike , dyer te medha te Shqiperise) ben shume mire. Ky dhe i biri bejne skifo, jane shume larg Prof. Hasan Cekes qe arinte ti impononte respekt edhe Brigaden fyhre-it Fictum ( gjeneral brgade i trupave SS), ne pranveren e 1944-es!

  Reply to this comment
 9. Gregor January 25, 18:00

  Shkarkim i njekohshem i Cekes e Nishanit.

  Reply to this comment
 10. D O K L E A T I January 25, 18:06

  JU LUTEM NDONJE NJOHESI TE NORMAVE LIGJORE NE SHQIPERI TE NA SQAROJ: CILA ESHTE ZGJEDHJA: CDO VENDIM TE KUVENDIT, I APROVUAR ME SHUMICE, PRESIDENTI NUK E PRANON.

  Reply to this comment
 11. besabese January 25, 18:43

  Jo duhet kthyer nga detyra por duhet te hetoje prokuroria se kamjaft bema..agjenti UDB keshysha te fashizmit ne burg e ka vendin ky bashke me nishanat e salite antishqiptare..Neritani ishte ushtare i Ramiz Alize….dhe ben si i forte..ku e ka Imamet e ushtrise,hajdutet…

  Reply to this comment
 12. bukurie January 25, 19:04

  Ju lepi sales per tu bo ambasador,qe nuk mjaftoi qe ishte vete,po edhe djali! Njeri pa pik morali!!! Te largohet sa me shpejt!

  Reply to this comment
 13. Gjirokastriti January 25, 20:08

  Mut Neritani, mut Hasani, mut Nishani dhe mut kush i beri ata te tre. Fuck you all!

  Reply to this comment
 14. Dashamiresi D. January 26, 08:11

  O “gjirokastrit.”komemtues, me gjithese ne permbajyie do te ju mbeshtesia po jo si jeni shprehur ju ne kete GAZETE qe ka funksion kryesor EDUKIMIN e shoqerise sone. Jo keshtu zoteri ne je i tille. Argumento pse je kundra e na bind..
  Kjo per te gjithe komentuesit si JU..
  Dashamiresi D.

  Reply to this comment
 15. METEH January 26, 08:43

  Po si ka mundesi nje gje e tille?Çfar pret Z.Rama me prej Nishan mustaqes pa mustaqe?PD po tallet me kete maxhorance.Dhe vini re:Meta nuk ndihet duke futur uji nen rrogos & mesaduket ky “E ka mik te ngushte Nishanin”Dhe per Saliun ka debulese”-Kto jane fjalet e tij ne kuvend e presidence.Dhe Rames do ti dalin nga hunda ngjalat e Lalezit.TURP,TURP per shtetaret tane,kur çojne ambasador nje pesionist…!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim