Seancë dëgjimore me disa nga ministrat. Kërkohet prania e PD në Kuvend

October 27, 2014 11:38

Seancë dëgjimore me disa nga ministrat. Kërkohet prania e PD në Kuvend

Deputetët e mazhorancës pritet që të thërrasin në seancë dëgjimore disa nga ministrat e kabintetit të drejtuar nga Rama.

Mes tyre pritet të jenë ministri i Brendshëm, ai i Ekonomisë, Bujqësisë dhe Inovacionit.

Kjo u u bë e ditur nga deputeti Taulant Balla.

Ai ka kërkuar që në këto seanca dëgjimore të jetë edhe opozita.

Kjo, pasi sipas tij, deputetët e opozitës do të kishin mundësinë që të ballafaqonin gjithë akuzat e tyre me ministrat.

Opozita vazhdon që të bojkotojë parlamentin, pavarësisht se tashmë prokuroria ka marrë të pandehur dy deputetët që dhunuan Gent Strazimirin.

October 27, 2014 11:38
Komento

4 Komente

 1. Sulo Permeti October 27, 12:21

  Meqenese,Saliu ne cdo seance parlamentare,behej per estrade dhe po turperonte gjithe familjen e tij,por si i cmendur qe eshte,nuk degjonte as Lirine e askend tjeter,prandaj familja nepermjet Lulit(e kontrollon bukur),vendosen qe i gjithe grupi parlamentar i PD te mos marrin pjese ne Kuvend ,me cfardo preteksi dhe keshtu u cfrytezua rasti Stazimiri. Sulo

  Reply to this comment
 2. preng pjetri October 27, 13:05

  Çdo kush e mirëpret inteperlancen e llogaridhenin e çdo funksonari shtetëror.I çdo rangu qofte ai,Ndersa opozita dmth opozeza ska interes te informohet ne rrugë institucjonale. Per ndryshe per çfare dote akuzoj? Opozita i gatuan vetë gjellëqorbat e sajë dhe ja servisë klientines tashmë te pergjysmuar qe i ka mbetur. Sa te jete Baca me laptop ne dorë ata i “dinë te gjitha” sipas ASB.agjensia Sali Berisha NW 24.!

  Reply to this comment
 3. Pëllumb zaimi October 27, 15:17

  Lutje socialoportuniste? Teksti : Aman o sali,të lutemi me dorë në zëmër e me pika loti në sy të kthehesh në Kuvend ? Duam të të kemi në mesin tonë me patjetër o i nderuar? Pa ty parlamenti është kthyer në memec? Edhe treçereku i ynë socialistopacifist nuk mund të zgjohen pa karizmën tënde jehuesotërbuese!? Aman sali ? Xhan sali? Me përulje drithëruese grupi socialist i parlarëve parlamentarë? Tung!

  Reply to this comment
 4. preng pjetri November 12, 04:35

  nje bravo.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim