Mazniku: “4 vjet më parë u hodh asfalt me yrysh, pa e vrarë mendjen për ujëkullueset”

November 22, 2015 16:55

Mazniku: “4 vjet më parë u hodh asfalt me yrysh, pa e vrarë mendjen për ujëkullueset”

Teksa sot rrugët e Tiranës janë përfshirë nga një situatë e pazakontë për shkak të rreshjeve të dendura të shiut, këshilltarët e PD në Këshillin Bashkiak kanë kritikuar Bashkinë e Tiranës për gjendjen e krijuar. Por nënkryetari i Bashkisë, Arbjan Mazniku, nëpërmjet një postimi në Facebook u ka kujtuar atyre se gjendja që po përjetojnë sot qytetarët e Tiranës, në fakt e ka fillin 4 vjet më parë.

“Foton e mëposhtme e kam postuar 4 vjet më parë në FB, atëherë kur me yrysh e pa plan, nëpër natë, u hodh asfalt në Sheshin Skenderbej, pa e vrarë njeri mendjen se nga e ku do kullonte uji. Vetëm më pas u kujtuan te hapin disa pika shkarkimi tek tuk, të pamjaftueshme për një shi si i sotmi. Projekti i ri i sheshit po merr parasysh jo vetë rreshjet historike, por do faktorizojë dhe shtimin e rreshjeve ne 50 vitet e ardhshme nga ngrohja globale”, shkruan Mazniku.

 

November 22, 2015 16:55
Komento

5 Komente

 1. elio November 22, 17:34

  Ke te drejte o ish pabuks….Fajin e ka gjithmone Berisha…

  Reply to this comment
 2. mirel November 22, 17:46

  4 vjet me pare u be tender per te marre parate e asfaltit.
  4 vjet me pas, do behet tender per te marre leket e asfaltit dhe te ujekulluesve bashke.

  Reply to this comment
 3. ne emer te popullit November 22, 18:08

  Po mire o vella elio kur nuk e ka fajin Saliu e ka Luli bukurosh,qe flet sot si kokosh,sepse ai nuk ka qene kryetar bashkie per 4 vjet,por fajin e kane socialistet,se kane 4 muaj ne krye te bashkise,si nuk kane turp ata kshilltar,qe i kerkojn llogari Erjonit se nuk ka rregulluar rruget.Prisni nje her mor te mjere,ti shohim dhe keti bylmetin dhe mandej kritikojeni e denojeni me vote kur te vije dita.Ju punoni si kshilltar te mire dhe ne te mire te popullit dhe jo te SHQUPIT.

  Reply to this comment
  • Bill Right November 22, 18:41

   Edhe une ndihem keq, pasi kam pare parate e taksapaguesve te harxhohen per fasada, per citylight, per rruget e konferences se pezes…sikurse edhe ti e kam votuar…Lere qelbesiren shqup dhe shiko qelbesirat e fasadave…nejse, nuk jam kondra…nese pas nje viti ky laneti do kete bere ndonje pune dhe nuk do thote me “fajin e ka saliu”, jo per gje por perpara Lulkes, kishim 10 vjet Ramken…

   Reply to this comment
 4. Lili November 22, 19:54

  Te gjithe e dîme se lili nuk punojne ,po para lulit kush ishte qe nuk u kujtuar hic per permbytjet?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim