Mbanin ushqimet në ambiente me myk e lagështi, mbyllen dy restorante

September 3, 2018 12:00

Mbanin ushqimet në ambiente me myk e lagështi, mbyllen dy restorante

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit vijon me aksionin e saj për kontrollin e sigurisë ushqimore në subjekte të ndryshme.

AKU ka evidentuar gjatë inspektimit dy restorante që ushtronin aktivitetin në kundërshtim me standardet e sigurisë ushqimore si dhe në kushte të rënda higjieno-sanitare.

DRAKU, Gjirokastër konstatoi pas kontrollit që ushtroi në restorantin “Ana Beqiri” se kishte ambiente me myk e lagështi dhe se mjetet e punës në kuzhinë ishin totalisht të amortizuara.

Ndërkohë edhe nga DRAKU, Tiranë është evidentuar piceria “Emiljano Hysenbelliu”, që ushtronte aktivitetin në kushte jashtë çdo standardi.

Të dy subjektet u mbyllën dhe për pronarët e tyre u vendos si masë administrative gjoba 300.000 lekë.

s.a/dita

September 3, 2018 12:00
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin