Mbappe “poshtëron” Argjentinën. Messi i jep lamtumirën Botërorit

June 30, 2018 18:05

Mbappe “poshtëron” Argjentinën. Messi i jep lamtumirën Botërorit

Franca është skuadra e parë që pret një biletë për në çerekfinalen e Kupës së Botës.

“Gjelat” e kanë përmbyllur ndeshjen e sotme me Argjentinën me rezultatin 4-3, duke e nxjerrë kështu këtë të fundit jashtë kompeticionit.

Protagonisti i kësaj super sfide nuk ishte Messi sikurse pritej, por Kylian Mbappe.

Sulmuesi i PSG-së i dhuroi skuadrës së tij 2 gola dhe një penallti të fituar, ndërsa 2 golat e tjerë u realizuan nga Griezmann dhe Pavard.

Ndërsa për skuadrën e Argjentinës, futbollistët që dërguan topin në rrjetë ishin Di Maria, Mercado dhe Aguero.

s.a/dita

June 30, 2018 18:05
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*