Mbërrijnë 8190 dozat e vaksinave anti-COVID nga Pfizer në Rinas

February 22, 2021 21:06

Mbërrijnë 8190 dozat e vaksinave anti-COVID nga Pfizer në Rinas

Sapo kanë mbërritur 8190 dozat e vaksinave anti-COVID nga Pfizer në Rinas.  Avioni zbriti pak minuta më parë, ndërkohë për t’i pritur ishte edhe kryeministri Edi Rama i shoqëruar nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu.Ministrja u shpreh se do të hapin qendra vaksinimi në Kukës, Korçë dhe Berat.

“Nga nesër intensifikojmë vaksinimet. Kemi ambicien për të gjithë stafin mjekësor. Këta javë jemi edhe në Kukës, Korçë dhe Berat, hapim edhe aty procesin e vaksinimit”, tha ministrja.

h.b/dita

February 22, 2021 21:06
Komento

1 Koment

  1. shaban February 23, 08:41

    Shpetuam …

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim