Mbërrin në Tiranë Izet Haxhia, informacion i rremë mbi burgun ku do mbahet?

May 8, 2018 21:33

Mbërrin në Tiranë Izet Haxhia, informacion i rremë mbi burgun ku do mbahet?

Update – Ish-truproja i Sali Berisha, Izet Haxhia, është ekstraduar sot në mbrëmje nga Turqia.

Haxhia ka mbërritur në “Rinas” rreth orës 20:10.

Raportohet se ai do të dalë nga dera e pasme e një avioni të “Turkish Airlines”, dhe jo nga dera ku zbresin zakonisht udhëtarët.

Në muajin prill, ai u vetëdorëzua në policinë turke dhe lajmin e bëri vet të ditur përmes rrjeteve sociale.

Izet Haxhia është dënuar nga gjykata shqiptare me 25 vjet burg për vrasjen e Azem Hajdarit, akuzë të cilën ai nuk e ka pranuar kurrë, pasi për të fajtor i vetëm është ish-kryeministri Sali Berisha.

Ai ka deklaruar se vjen në Shqipëri me idenë për rihapjen e dosjes, megjithatë nuk dihet nëse gjykata do ta marrë parasysh kërkesën e tij.

Autoritetet shqiptare thanë që Haxhia është dërguar në burgun 313, por burime të Dita thonë që për arsye sigurie është dhënë informacion i rremë mbi destinacionin e tij.

Haxhia nuk ndodhet në burgun 313.

s.a./dita

Haxhia i fotografuar në aeroportin e Rinasit

May 8, 2018 21:33
Komento

11 Komente

 1. Sali o le le, o nene. May 8, 20:22

  N’dac nga dera e pasme apo nga dera e zakoneshme te zbrese Izeti, Saliu e ka ne rreze te veshit.
  Izeti eshte xhebrahili i krimineli serb Sali Kar-axhic.
  Prisni se nuk keni pare akoma gje.
  Ruani ndryshkun Pollo se mund te arratiset, eshte lajmesi qe pruri ne Tirane nga Fieri kriminelin AZEM.

  Reply to this comment
 2. Arbeni May 8, 20:32

  Izet Haxhia i ikur nga Shqiperia ne 15 shtator 1998 te nesermen e asaj dite kur eshte filmuar e fotografuar mbi tank ngarkuar me arme e municion ku kish hipur per te sjelle ne pushtet Sali Berishen. Per ate ka njerin nga dy denimet ne mungese.

  Reply to this comment
 3. s.g. May 8, 21:25

  Mirëserdhe.Dhe beson Izeti se dotë ketë gjygj të drejtë në Shqipëri !

  Reply to this comment
 4. Aleksander Thana May 8, 21:31

  Me kembe te mbare (per shoqin sal).

  Reply to this comment
 5. Kosovari May 8, 22:03

  Izeti e din News der mirti krimet e Sales

  Reply to this comment
 6. Une... ti... ne te gjithe... May 8, 22:51

  Ky rompalla qe e mbante pushtetin me kamzhik per salen eshte ne tavet tani dhe nuk e levis dot as majtas e as djathtas.

  Saliut nuk i hyn gjemb ne kembe pasi eshte saliu vet arkitekti i tranzicionit shqiptar, i punesuar nga ramiz alia.

  Detyra e saliut qe qe te krijonte klasen sunduese ne shqiperi, – pra te siguronte qe biznesi, mediat dhe politika me hir ose pahir te ngeleshin ne duart e klases se zgjedhur.

  Saliu kete detyre e beri mese miri dhe e gjithe klasa e re sunduese ne shqiperi perfshi majtas, djathtas dhe bizneset qe keta zoterojne e dine mire qe kete placken e luftes se tranzicionit shqiptar ku nga zhulsa te mortosur te ramizit u kthyen ne miljonere te demokracise, e kane arritur fale saliut.

  Edi rama e ilir meta mund te dalin e te lehin si qente e helemuar dite e nate ne publik por ne te vertete ata e dine se saliu eshte padrinua i paprekshem.

  Izeti te duroje edhe nja 25 vjete tani dhe pastaj eshte i lire te beje edhe ai revolucionin e tij. Ky i tanishmi eshte revolucioni i saliu, edit dhe ilir kopanit.

  Reply to this comment
 7. alphade May 8, 23:29

  Mire se erdhe Izet Haxhia nga Turqia !!! Xhebrali i Mon-
  stres se Vicidolit. E pashe sonde ne programin televiziv
  te Artur Zheit ne 360 grade. E pashe komplet te cmendur
  Qoftelargun e Vicidolit. Fliste percart, surrati ishte “dema-
  cruar” komplet ! I rrudhur, ne pjesen e poshteme te syve
  ishin varur laprat si mos me keq. Nje shemtire qe zor se
  ka pene qe ta pershkruaj. Izeti, fantazma e Bankos, po i
  del ore e cast para syve Monstres se Vicidolit. Sonde ne
  kete emision Ai beri CIV-ne e vet. Gjemat e veta,malin me krime qe rendon mbi te, hajduterine, kryemafiozi i
  Shqiperise., por duke ndrruar ne vend te vetes ,te gjitha
  keto te tijat ia mveshi Edi Rames. Akuzoi Edi Ramen per
  afrimin me Erdoganin,kur ky horr e aventurier politikan
  e coi Shqiperine ne marreveshjen e Detit te Zi,vendet
  krejtesisht Islame, qe i ka sjelle plot peripeci e andrrralla.,
  Shqiperise. Zheji, nje dallaverexhi i ores se pare,ndaj te
  cilit i vjen per shtat kjo sentence: “Ne se aksiomat gjeo-
  metrike do te preknin interesat e njerezve ,ata do ta per-
  genjeshtronin” . Dhe ky servil i,pangopur me servilizmin,
  e quajti intervisten e Sali Milloshevicit si “brillante”, por ne
  fakt ishte nje interviste qe i ngjante nje thesi plot me MUT.
  Sali ! Je tradhetari me i madh i kombit shqiptar. Ke vrare
  shqiptaret,ke plackitur shqiptar, ke perdhunuar territorin e
  Shqioerise. Nje mal Tomorri me krime rendon mbi kete
  Qafir qe vec plumbi ne lule te ballit e shpeton kete vend
  te mjeruar nga Drakula Shqiptare.
  Ti, Sali do kenaqesh kur ta hedhesh,sic e ke hedhur jo nje here,shqiptaret ne zjarr. Tash ka ikur ajo kohe nje
  here e pergjithemone. Ndersa shqiptaret tash mendojne
  ndryshe: Ata do te kenaqen me ty vetem po te te shohin
  Ty te varur te sheshi Skenderbej dhe ta cajne mishin duke ta mbushur me krype. Ate qe i ke bere Ti,more krye-
  kriminel e tradhetare me damke , do te shkruhet me ger-
  ma madhiore te zeza,ashtu sic eshte ligesia e shpirti yt
  katran. Nese Ti i shpeton kesaj drejtesia,atehere me mire
  te shuhemi te gjithe si popull…! Por ma do mendja se
  Shqiperia dhe shqiptaret as kane vdekur dhe as do te vdesin kurre. Go to hell !

  Reply to this comment
  • Niko Shpiragu May 9, 07:04

   Alfade,
   Ju shprehni ndjenjat tuaja ,por edhe te shumices dermuese te shqiptareve. Ju flisni ate qe duhet te behet dhe keni te drejte per kete. Por, te lutem lexo cfare thote komentuesi “une, ti, te gjithe ne” dhe as mos i nenvlefteso dhe as mos i harro fjalet e tij. Mbase edhe ai deshiron te njejten gje si ju, une dhe shumica dermuese e popullit, por mendoj se ai thote te verteten. Mendoj se ardhja e Izetit eshte fllucke sapuni, nuk do te ndodhin ajo qe presim. Izeti do te bej burgun te plote , ne mos ia shkurtofshin kohen duke e eleminuar fizikisht. Prokuroria eshte 100% e gjitha e Saliut, gjykata po ashtu, presidenti po epo dhe po keshtu edhe kryeministri eshte njeri 100% i Saliut. Nuk shoh ndonje hapsire per drejtesi ne vendin tim. Mund te mos jeni ju dakort kur une permend kryeministrin, por mund te ma sqarosh kush e emroi njeriun nr. 1 te Sales, Visho Ajazin si perfaqesues te Shqiperise ne NATO. Ne se ka qene tjeter njeri vec Rames, atehere une terhiqem dhe kerkoj falje.

   Reply to this comment
 8. fteri May 9, 06:26

  Bandat e Sali Berishës i torturuan shqipëtarët për 27 vjet ,ata erdhën me urën e zjarritnë dorë ,dogjën .vodhën , vranë e persukutuen me qindra e mijëra shqipëtar .Edhe varri sot ju ashtë zhdukur.

  S.Berisha dhe A.Hajdari ishin të pa mëshirshëm .Kudo që shkeli këmba e tyre ,fillonte një kasapahne rrënqethse .Kjo kasapahanë vazhdoi plot 25 vjet ,vetëm kur trupi i shqipërisë u rrënua ,u la krejt në gjak.

  Vetëm ngjarjet tragjike ,luftarake të v. 1997-98-tën varrosën mbi 10000 vetë.Kjo fortunë terori të S.Berishës i rrëmbeu e përlau vendit gjithë teritorin e shqipërisë së jugut,pa përfshirë urdhrin për hapjen e depove të ushtrisë në tërë teriritorin e shtetit shqipëtar ,duke vrarë njëri tjetrin me pushkë e bajonetë.

  Për ti shpëtuar vdekjes u larguan nga atdheu me qindra shqipëtar që të mos ndëshkoheshin e vriteshin për së dyti nga gjykatat e korruptuara e të kalbura të Sali-Satrapit.Ata që qëndruan ishin njerëz të vdekur për së gjalli,u ndëshkuan kot së koti nga kriminelët e plepave .

  Një pjesë e madhe e popullësisë shqipëtare morën arratinë jashtë vendit .Mbas v.1997-98-tës ,shqipëria e dogj e u poq nga zjarrëvënsit e Sali Berishës ,një pjesë e vogël blinin viza gjermane e amerikane me sekser me çmime të kripura ,disa që nuk kishin lek si duhet ,u mbytën në detë me gomone ,të tjerët mbas një udhëtimi të vështirë nëpër male me dëborë ,pa buk të zhveshur e të zbathur ,kaluan në teritorin grek ,serbë e maqedonas.

  Populli kujtë ti qahej ?Kujtë ti ankoheshin ? Qarqet kriminale të S.Berishës ishin blinduar me gjykata të korruptuara ,dhe krerët e politikanve të djathtë e të majtë kudo heshtënin .Klasa politike e S.Berisha donte vetëm klyshët e tijë dhe jo popullin që vuante.E tillë është edhe sot natyra e këtijë krimineli,që persekutoi IZET HAXHINË e vrau edhe A.Hajdarin dhe të tjerë.

  Në këtë gjendje mbështesë thirrjen e IZET HAXHISË dërguar popullit shqipëtarë ku kërkon mbështetje dhe drejtësi dhe na porositë : Po të fillojnë armiqët provokaciuonet të mbroni të drejtën dhe jetën e IZET Haxhisë me ashpërsinë më të madhe të ngrihemi në këmbë dhe tu presim duartë bandës së S.SHpellarit ,pasi nuk do lë intrigë pa përdorur kundër veprimtarisë e figurës së Izet Haxhisë.

  Nuk mund ti nënshtrohemi drejtësisë së korruptuar që na vret përditë.Ne kërkojmë lirin e pamvarsinë e Izet Haxhisë rreptësisht njeriu që nuk kursej asëgjë për mbrojtjen e shqipërisë nga banda kriminale e S.Berishës.THuj Salisë qi ma shehë sherrin ! Jan gati të gjitha krahinat e malësisë gjakovës kundër masakrave të Salisë.

  Reply to this comment
 9. alphade May 9, 08:57

  Z. Niko Spiragu ! Keni shume te drejte ne ato qe shkruani
  ne komentin tuaj. Por une kam vetem nje besim : vetem te SHBA dhe BE-ja qe kane marre persiper te vendosin
  Drejtesine ne kete vend. Ato kane harxhuar miliona dolla-
  re dhe Euro, si dhe me shume se dy vjet kohe duke mpo-
  shtur te gjitha dredhite e bandes se Sali Milloshevicit,
  Monstres se Vicidolit dhe tash une besoj ,kam shprese se
  ne mos qind perqind 90 perqind e sistemit gjyqesor do te
  spastrohet nga gangena berishiane qe deri dje e kushte
  plotesisht ne dore,e urdheronte ne mes te nates apo ne
  mes te dites. Nje veprim qe beri Ina Rama,prokurore e
  Pergjutheshme,qe binte ndesh me interesat e Berishes
  dhe ju e keni para se si u versul primitivi i Vicidolit kunder
  saj: nga ” Silvia Konte” ,arriti te ” lavire bulevardi” ! Kesh-
  tu i trajtonte ku Monster te gjithe ata qe nuk i vinin per
  shtat ketij krimineli e mafiozi me damke. Deri me sot te
  gjitha fijet e politikes shqiptare ky njeri i perdor vetem sipas interesit te tij. Me qellimin e vetem : shpetimi nga
  Vettingu,per pasoje: mbrojtjen e pasurise se familjes se
  tij. Sulmi i tij i eger eshte i lidhur ngushte me Izetin dhe
  lidhjet e tij me Shkelzen Berishen. Ka kohe qe Zeni nuk
  po del me ne skene. Ai po pergatitet per gjyqin e ardh-
  shem ,per CEZ-in dhe Izeti ka shume fakte per te dhe
  Berishen.
  Jam dakort me Ju qe Izeti do ta paguaje sa Frengu pulen
  dhe denimi 25 vjet mund te mbetet, bile mundet te mos
  arrije t’i beje per faktin se hienat berishiane vijne rrotull
  per te cuar ne vend urdherat e Berishes.
  Mbreme ,Berisha ne emisionin 360 grade, me nje pamje
  te nje te cmenduri ,nuk la gje pa thene kunder kryeminis-
  trit qe per hir te vertetes ben ne vazhdimesi gafa,por ne
  asnje menyre nuk mund te krahasohet me gjemen qe i
  ka bere ketij populli Berisha. Berisha,mbi te gjutha eshte
  vrases,kriminel,sadist…! Gjithe bota e njeh skizofrenine e
  tij. deliret e tij prej krimineli. Ndersa, Edi Rama deri me sot nuk njihet kurre si vrases. Vete Saliu e quan “frikacak”
  Edin, gje qe faktet po tregojne se nuk eshte edhe aq shu-
  me “frikacak” ,sac thote Berisha. Zbatimit te Reformes ne
  Drejtesi ,Ai i ka vene gjoksin,e do apo nuk e do kete Re-
  forme,barkun s’mund t’ja hapin por ne aparence eshte i
  vetmi qe ka vepruar ne unuson me nderkombetaret: SHBA dhe BE- ne .
  Se fundi, zoti Niko, te falenderoj per komentin ne adresen
  time. FLM….!!!

  Reply to this comment
 10. alphade May 9, 09:26

  Shtojce: Per emerimin e Visho Ajazit,ambasadot kam bere nje koment te gjate. Ne kete pike,ekskluzivisht jam
  dakort me ate qe tha ne parlanpment Saimir Tahiri dhe
  plotesisht dakort me mendiminmtuaj. Bile jo vetem kaq,
  por edhe “dekorimin” e famshem qe i beri Visho Ajazit.
  Nuk di perse e beri kete ? Thone se Visho Ajazi ne nje
  moment i ka then K/ministrit aktual se ndaj tij po per-
  gatitej nje atentat. Dhe me sa gjykoj une kryeministri e
  henger alibine e pergatitur nga Berisha dhe e zbatuar nga Ajazi per te fituar bedimin e K/ministrit. Kjo shpjegon
  dekorimin. ,!! Jo nje here, kryeministri aktual ka deklaruar
  se Visho Ajazi nuk e informonte fare per situaten ne vend
  gje qe e kishte per detyre prioritre te njoftonte fare ne fi-
  llim kryeministrin e vendit. Ajazi fillimisht njoftonte “qyteta-
  rin dixhital”,dmth Sali Berishen qe ende e konsideronte
  “Kryeminister” ,Ajazi. Dhe ne fund, pasi e nxjerr nje here
  ne “pension” ,kryeminstri deklaron me megallomani se
  nje “zyrtar te tille me kaq eksperience nuk mund ta linte
  rrugeve te Tiranes pa pune” !? Kjo ishte deklarata e Edi Rames e perifrazuar nga ana ime por thelbi eshte ekzak-
  tesisht kjo qe kam vene ne thonjeza. Pra, nuk jane te pakta gafat e kryeministrit tone te nderyar. Por Ai e di fare
  mire se sido qe te ndodhe populli atij do japi voten kur
  shikon djathtas Monstren e Vicidolit ,shqiptar turren me
  vrap per t’u larguar nga ” Semundja e Leperozes” si dikur
  ne kohrat biblike qe i semuri duhet te bertiste me sa force
  qe kushte se kishte semundjen e leperozes se ndryshe e
  vrisnin ….! Ne te tille kohe eshte zhytur edhe shqiptari,i
  cili s’di nga tja mbaje,por nga dy te keqia, zgjedh te ke-
  qen me te vogel, por kurren e kurres me monstren e Vi-
  cidolit…….!! K/ ministri aktual duhet te tregoje me shume
  vemendje dhe t’i lexoje komentet tona,te njerezve te “za-
  konshem” ,sic ia ka qejfi ta perdore fjalen “te zakonshem”
  here pas here…!!!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*