Mbërrin 2014, fishekzjarret ndezin qiejt e botës (FOTO)

Redaksia Online December 31, 2013 15:45

Mbërrin 2014, fishekzjarret ndezin qiejt e botës (FOTO)

Viti 2014 ka mbërritur në Zelandën e Re. Mesdita në vendin tonë përkon me mesnatën në Zelandën e Re, i pari vend i globit që feston ndërrimin e viteve.

Ardhja e vitit të ri është pritur me spektakle fishekzjarrësh që ndezën qiejt e Auckland-it dhe qyteteve të tjera.

Ndërkohë, edhe në urën e Sidnej në Australi, spektakli i piroteknikës bëri që të kthejnë sytë nga qielli me miliona njerëz, me urimin dhe shpresën për një vit të mbarë.

23

 

4

 

5

 

6

 

7

 

9

 

11

 

11 12

Redaksia Online December 31, 2013 15:45
Komento

1 Koment

  1. S.p. December 31, 19:50

    I UROJ ME GJITHE ZEMER GEZUAR VITIN E RI 2014 STAFIT DHE BASHKEPUNTOREVE TE GAZETES DITA. NJE VITE TE MBARE DHE GEZIME E LUMTURI NE FAMILJET TUAJA.

    BESOJ SE NA E FALNI NDONJE KAPERCIM PA DASHJE GJATE KOMENTEVE TONA SI ADMIRUES E LEXUES, SE KA SHUME RASTE QE KOMENTET BEHEN SI TIFOZLLEKU I FUTBOLLIT DHE HARROJME QE JEMI VELLEZER E MOTRA TE NJE GJAKU.
    RESPEKTE MAKSIMALE.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*