Mbetën pa energji disa zona në Tiranë, OST zbulon arsyen dhe bën denoncimin

January 1, 2018 12:46

Mbetën pa energji disa zona në Tiranë, OST zbulon arsyen dhe bën denoncimin

Për ndërprerjen e energjisë elektrike mbrëmjen e djeshme, e cila la shumë zona të Tiranës pa energji elektrike, e qe tashmë i janë kthyer normalitetet, OST ka kryer një denoncim në polici.

Sipas OST në n/stacion është qëlluar me armë zjarri. Ky ka qenë edhe shkaku i ndërprerjes së energjisë elektrike.

Mbrëmjen e djeshme, defekti në nënstacionin e Uzinës së Traktorëve ka bërë që të dalë jashtë funksionit linja e transmetimit 110 kV të OST-së.

January 1, 2018 12:46
Komento

2 Komente

 1. demo January 1, 14:43

  Ne 2018,qellohet me bresheri automatiku ne drejtim te nen/stacionit sikur te ishim ne 1997?????!!!!!!!!!
  Dmth. te gjitha konferencat,trajnimet,shkembimet,,zevendesimet,jane lloqe kot,sepse populli ben cfare i do qejfi,sikur nuk egziston policia.Kjo ndodh ne mes te Tiranes.

  Reply to this comment
 2. Arber Iliri January 1, 22:04

  Saliu ne aksion.Futeni ne burg s’e nuk keni me gjet derman sa te vije verdalle.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*