Mbi 97% e ushqimeve në BE, mbetjet e pesticideve brenda kufijve ligjore

March 18, 2015 10:31

Mbi 97% e ushqimeve në BE, mbetjet e pesticideve brenda kufijve ligjore

Më shumë se 97% e mostrave të ushqimit që vlerësohen nga Autoriteti Evropian i Sigurisë Ushqimore (EFSA), përmbajnë nivele mbetjeje të pesticideve që janë brenda kufijve ligjorë. Gjetjet janë pjesë e raportit vjetor 2013 të organizatës EFSA mbi mbetjet e pesticideve në ushqim, e cila përfshin rezultatet për pothuajse 81 mijë mostra ushqimore nga 27 shtetet anëtare të BE-së, si dhe nga Islanda dhe Norvegjia. Të 29-të vendet ku është kryer studimi, ka dalë me dy programe monitorimi për raportin: një program kombëtar projektuar nga çdo vend dhe një program të koordinuar nga BE-ja, sipas të cilës të gjitha autoritetet e kontrollit të ushqimit kanë monitoruar të njëjtën “shportë” të produkteve ushqimore. Një total i kombinuar prej 80.967 mostrave të një shumëllojshmërie të gjerë të produkteve ushqimore të përpunuara dhe të papërpunuara janë testuar për praninë e 685 pesticideve.

Gjetjet kryesore:

–97,4% e mostrave të analizuara ishin brenda kufijve ligjorë, 54,6% ishin me mbetje të dallueshme; 1,5% kanë tejkaluar qartë kufijtë ligjorë.

–Shumica e mostrave (68,2%) janë marrë nga ushqimi me origjinë në Evropë, me 27,7% vjen nga ushqimi i importuar nga vendet e treta. Përqindja e mostrave nga vendet e treta që kalojnë kufijtë ligjorë ishte më i lartë (5.7%) sesa për vendet e BE-së (1,4%).

–Për programin e bashkërenduar të BE-së, shtetet e raportimit kanë testuar 11.582 mostra nga produktet ushqimore si mollë, lakër, presh, pjeshkë, thekër, luleshtrydhe, vere, domate, qumështin e lopës, mish derri dhe verë. Rezultatet treguan se 99,1% e mostrave përmbanin nivele të mbetjeve brenda kufijve të lejuar dhe pothuajse 53% të përfshira nuk ka mbetje të matshme.

March 18, 2015 10:31
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*