Mbledhja e Grupit parlamentar të PS e qetë, mungon kryeministri Rama

March 9, 2015 17:00

Mbledhja e Grupit parlamentar të PS e qetë, mungon kryeministri Rama

Një javë pas përjashtimit të deputetit Tom, Doshi, mbledhja e grupit parlamentar socialist këtë të hënë ka qenë e qetë.

Kryeministri Edi Rama nuk ka qenë i pranishëm, duka ia besuar zhvillimin e mbledhjes kryetarit të grupit parlamentar socialist, Gramoz Ruçi.

Të pranishëm në këtë mbledhje ishin të gjithë ministrat e kabinetit qeveritar.

Mësohet se temë e diskutimit ka qenë vetëm veprimtaria parlamentare, duke iu shmangur debatit për përjashtimin e deputetit Tom Doshi dhe për bisedimet me LSI-në për kandidatët në zgjedhjet vendore.

March 9, 2015 17:00
Komento

1 Koment

  1. Socialisti bythpambuk March 9, 17:41

    Rama pothuajse nuk shkon ne mbledhjet e grupit parlamentar , ben sikur eshte i zene me pune (ne fakt rri ne zyre dhe shkruan ndonje fjalim ).
    Ai i shmanget ballafaqimit me deputetet , sepse e di qe ata kane probleme per te ngritur te Ai si KM .

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*