Mbledhja e Këshillit të Sigurisë Kombëtare, Meta: Luftë narkotrafikut

May 16, 2018 17:05

Mbledhja e Këshillit të Sigurisë Kombëtare, Meta: Luftë narkotrafikut

 

Sot nën drejtimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta u mblodh Këshilli i Sigurisë Kombëtare.

Çështjet e diskutuara ishin: Gjendja e sigurisë kombëtare dhe direktiva vjetore e sigurisë së Republikës së Shqipërisë për vitin 2018; kontrolli dhe menaxhimi i integruar i kufijve, lufta kundër krimit të organizuar, terrorizmit dhe emigracionit të paligjshëm; emergjencat civile; siguria e infrastrukturave strategjike portuale dhe aeroportuale dhe mbrojtja kibernetike.

Për gjendjen e sigurisë kombëtare dhe direktivën vjetore të sigurisë së Republikës së Shqipërisë për vitin 2018 informoi kryeministri Rama.

Për çështjet e tjera informuan anëtarët e tjerë të Këshillit të Sigurisë Kombëtare.

Presidenti theksoi rëndësinë e domosdoshmërisë strategjike për luftën kundër krimit të organizuar, terrorizmit, dhe forcimit të kontrollit të kufijve.

Gjithashtu Presidenti shprehu mbështetjen e plotë ndaj agjencive ligjzbatuese për thellimin e luftës pa kompromis kundër trafikut të drogës dhe krimit të organizuar.

Po kështu, raportet e Departamentit të Shtetit, Bashkimit Evropian dhe agjencive partnere të specializuara për këto çështje të rëndësishme, nënvizoi Presidenti i Republikës, janë një platformë solide për të reflektuar dhe për të ndërtuar një partneritet të besueshëm, të qëndrueshëm dhe afatgjatë për forcimin e sigurisë kombëtare dhe anëtarësimin në Bashkimin Evropian.

l.h/ dita

May 16, 2018 17:05
Komento

13 Komente

 1. lalai May 16, 17:57

  U mlodhën Hienat kë do kafshojnë…..
  Do zoti hëngërshi kokën e nj-tjetrit,se negociatat ti harroni po u futur në burg që nga Saliu te Rama

  Reply to this comment
 2. kastrioti brucsel,, May 16, 18:15

  Duke kshill p.k.sh.si byroja politike.
  presidetibh.llesh ish te formal se antare
  presidjumi ish te e.h .an antare I birose pollitike secretary I pare p.p.sh.sek. I pergjithshem i plsh.ppsh,komyandant I pergjith. I forcave te armstosura.
  Sot kete poste I gzonn Krieger I Ps kriministri ,kryekuventarei,krygjykatsi,kriprokurori,inperhersihem I pergjithshem i allbankstanit e r.i coli CFO me vies ne parlament kercnon,deputet duke ju terbuar koken e liuanit ne burg e memeqe.
  Me I keqi kryeminister nga
  esat
  .toptani,e.h. eshte ki I sotmi,.
  Lemshki eshte ngatrruare keq,ps. flet ne emery 1miljon votusve te vjedhuroe me lekte e droves rams me ministra te shperndare ne cdo zone gjoja ‘po shkojm ne beze.
  Ki peshk I madh nuke di cfare flet ,,
  Nga I Mori te dhenat shkencore”???
  Ngaa terroriststat e ,kriminelet e i.s.i.ne Parise????I hedh fantazma mediate ,Sa nuke shkojn pase rames dde ne wc .

  Reply to this comment
 3. srberi May 16, 18:19

  Edbe una jam dakord,salua shpeton se eshte 15 vjete me pare.Si puma e ,,,agron ramen chafes??????
  ARBER

  Reply to this comment
  • Bedriu qe ju .iu May 16, 18:40

   E ke shkruar padashje por gjuha eshte e njejta: SRB eri
   Gjuha e serbit ne forume shqipetare.
   As shqip nuk dini te shkruani por helmin perpiqeni ta hidhni mes shqiptaresh.
   Bastarde gjakprishur qe i thoni vetes Arber.
   Lexoni veten tufe injorantesh. Funderrina.

   Reply to this comment
 4. Dibrani May 16, 18:21

  U mblodhen derrat krimit

  Reply to this comment
 5. po sekur te na ket vdekur presidenti o shokeni ! May 16, 18:39

  LARGQOFT TE NA KET LEN PRESIDENTI

  HEC E NIGJI MONEN PASANEJ SI PRESIDENTE LOL !

  Reply to this comment
 6. Fat man May 16, 18:42

  Po anetari i perhershem i Keshillit te Sigurimit, Fazllic a eshte prezent?
  Ky eshte lajm per t’u dhene.

  Reply to this comment
 7. s'kam ç'bej May 16, 20:41

  Po kryetarin e SHIK-ut e ka dekretuar presidenti?! Tallet Ilir Meta, ish burri Mone llokumes me shqiptaret!

  Reply to this comment
  • Pune Dreqi May 16, 21:46

   nuk eshte Shtet shoku joooooooooo

   eshte nji Hane ,

   qe bejne cte Duan Kasta e Politikes , si ta kene pron te tyren .

   kta jane degjenarat qe e kan pak plumbin ne goje

   tall cart me shqiptaret nji cop fshatari ndyre so meta

   Reply to this comment
 8. Kaçi i zi May 16, 22:31

  Kryetari i keshillit te sigurise hajduti i 7%.

  Reply to this comment
  • Fidel Kastro May 16, 23:32

   Kush e beri Meten President? Keni ndonie koment per kete , flisni o te uruar, rilindja qe po qelb dynjane qe sdo tia di fare per popullin, por vetem te ruaj pushtetin e privilegjet e nje grushti banditesh.

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*