Mbledhja e opozitës në Shkodër, Rama ironizon Bashën

September 3, 2018 19:09

Mbledhja e opozitës në Shkodër, Rama ironizon Bashën

Kryeministri Edi Rama komentoi me ironi në Twitter mungesën e opozitës në seancën e parë të Kuvendit.

Kreu i qeverisë shkroi në rrjetin social: “Kur duhet të jetë në Tiranë, shkon në Shkodër. Kur duhet të hyjë në zgjedhje, futet në çadër. Kur duhet të shkojë në punë, rrotullohet në gjumë. Kur humbet, shpall fitoren. S’kemi ç’i bëjmë, duhet të bëjmë dhe pa të”.

Në kohën që në Tiranë nisi punimet Kuvendi, opozita zhvilloi një mbledhje të jashtëzakonshme në Shkodër, aty ku sipas kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, kriminelët kanë 6 muaj që po e terrorizojnë këtë qytet.

o.j/dita

September 3, 2018 19:09
Komento

8 Komente

 1. Aliu nga Selenic September 3, 19:49

  E DJATHTA SHQIPTARE ASNJEHER NUK I ESHTE PERGJIGJUR INTERECSAVE TE KOMBIT.!

  Eshte per te ardhur keqe per gjendjen ku ndodhet vendi yne . Partia Socialiste e shqiperise me ne krye Edi Ramen e vetem po e terheq parmenden e demokracise. Asnjehet krahu i djethte i saje qe eshte PD-ja nuk ka qen ne gjendje te jen si moter te pakten per intersat e Atedheut te tyre.
  Le te bejme nje retrospektive.
  1. Sapo erdhi demokracia nje grup nisetaresh profesore nga e gjithe hapsira shqiptare u mbodhen, per te bere nje komitet qe do te bente pajtimin kombetar.
  Nje nisme teper e madhe dhe shume domethense per prespektiven e shqiptyarve ne shqiperi dhe rajon.
  Pore e la e djathta shqiptare me Sali Berishen dhe Rugova ne krye .Jo nuk lejuan e penguin i sote e asaje dite.
  2. Sapo filloi te fryje era per shqiptaret e Kosoves. E djathta shqiptare ne vende qe te ndihmonte ne realizimin e aspiratave te shqiptarve te Kosoves dhe ne Rajon, ajo investohet duke thyer embargon e naftes qe bota vendosi duke i dhen Nafte Serbise, Ja pra si doli kryq ne rrugen e ketyre aspiratave.
  3. Sapo ju degjuar zeri i UCK-se ne vende qe te ndihmonte E djathta shqiptare me Sali Berishen ne krye jo vetem qe nuk kontriboi pore e demaskoi si M-L Narkotrafikante si destabilizues te Serbise dhe te rajonit e deri edhe trafikante organesh. Ja pra edhe ketu doli kryq ne rrug .
  4. Sapo korri sukseset UCK-ja dhe po arrihej fitorja Berisha dhe e djathta shqiptare doli hapure qe te mos firmoset marveshja e paqes ne Rambuje. Edhe kety kjo forc politike stonoi pore shyqyr qe nuk e degjuan.!
  5. Me ecjen drejte realizim,it te aspiratave te shqiptarve Qeveria shqiptare organizio Samitin e diaspores nje akte temer madhore per kombin shqiptare. Pore duke e ditur mire thelbin e keti Samiti perseri Berisha dhe e djathta shqiptare nuk mori pjes ne te te duke e konsideruar samit Politike . Turpa dhe tradheti eshte kjo.
  6. Tani jemi ne kulmin e reformave ne drejtesi. Qe nga fillimi e deri me sote E djatha shqiptare ka stonuar ne realizimin e kesaje reforme.
  Eshte dashur nderhyrja e prtnerve tane strategjik qe te votohet reforma , pore edhe perse ajo u votua I ka nxjerre nje ser barrjeash ne rrugen e saje drejte finalizimit te reformes .
  Pikrishte edhe tani duke qen ne kulmin e saje keta zgjedhin rrugen e bojkotimit dhe nje strategji pengesash per ta frenuar reformen ne drejtesi.
  Prandaj vertetohet poltsishte se e majta shqiptare kryesishte Partia Sovialiste po vazhdon e vetm ne rrugen per ta nxjerrush shqiperin nga humbnera qe e futi Barishe per 16-vjet ne pushte dhe 12 ne opozite.

  Reply to this comment
 2. une kaq di, po ti? September 3, 20:15

  Shume e vertete, por atyre u duket vetja te pa tredhuur akoma qe ti hyjne punes per vendin. Kur te tridhen, por tu a heqin fare, atehere do kthehen ne brazde.

  Reply to this comment
 3. Artemisa September 3, 21:11

  Ja kaq duan rilindasit, nje batute me kripe nga kryetari i tyre dhe ndihen te Mirengrene, te Mireveshur, te Miresheruar, te Pasur, te Lumtur, te Shlodhur nga hallet qe ka lene pas LSI – ja dhe mbjell perdite Luli.
  Ah sikur te dilte perdite ne TV qe te mos kishim vdekje kurre.

  Reply to this comment
  • antiharresa September 3, 22:00

   Shyqyr qe na fole moj arthemitha se na e ngrite ate moralin lart dhe nuk e ke idene se sa ju pjerdhin te majtet ju .

   Reply to this comment
   • Artemisa September 4, 00:59

    Meqe e konsideron vehten Antiharrese, atehere me siguri te kujtohet qe ne krahasim me 5 vjet me pare te eshte rritur vetem budallalleku ne dashurine per kryetarin tend POR ama portofolin e ke per vit e me te holle , dhe do te vije dita kur portofoli nuk do te te duhet sepse do te shkosh te hash supen e Bashkise te sherbyer nga Lali Eri.
    Vazhdo dashuroje Edvinin se mire te ben, koka jote nuk ka mundesi te gjykoje dhe reflektoje.

    Reply to this comment
   • prizem September 4, 01:14

    Ke te drejte antiharresa, edhe mua ma ngriti si ty…

    Reply to this comment
   • Hosteni September 4, 01:48

    Te dogji komenti i Artemises ? Ju minjte e bodrumit te kryeministrise qe komentoni neper forume gazetash, paguheni me leke apo me rrahje shpatullash dhe tek-tuk ndonje tas me mut ?

    Reply to this comment
 4. Bashkim September 4, 03:50

  Bravo Edo Je Cun i zgjut per me thon batuta por nuk e marr vesh pse kur qeverise populli i kerkon me gatu buke ti e thith miellin me hunde

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*