Mblidhen 13 mijë firmat a para në peticion për Teatrin, protesta sot zhvendoset para SPAK

May 21, 2020 10:12

Mblidhen 13 mijë firmat a para në peticion për Teatrin, protesta sot zhvendoset para SPAK

Plot 13 mijë firma janë arritur të mblidhen brenda 24 orëve të fundit për peticionin që kërkon rindërtimin e Teatrit Kombëtar ku ishte dhe si ishte.

Dje, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ishte sërish në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” në protestën e radhës.

Ata kërkojnë hetim për mësymjen në Teatrin Kombëtar të forcave RENEA dhe shembjen e Teatrit më 17 maj.

Peticioni kombëtar që do të shpërndahet në gjithë Shqipërinë, me qëllim rindërtimin e teatrit ku ishte dhe siç ishte duke ruajtur identitetin e tij.

Sot në orën 11:00 do të jenë para SPAK për të nxitur prokurorinë e Posaçme të nisin hetimet.

j.l./ dita

May 21, 2020 10:12
Komento

6 Komente

 1. Zigur Qarri May 21, 10:20

  Ky eshte gjenocid kulturorë i mireprogramuar,që e kan bërë vetem pushtuesit.Nese nuk arrestohet Erion Veliaj dhe Edvin Escobar D’Rama,alternativa e vetme mbetet rrezimi me dhune i kesaj bande gangsterash.

  Reply to this comment
  • Dikush te mbledhe firmat e atyre qe jane pro Teatrit te ri. Mund te behet online May 21, 20:28

   Dikush duhet te mbledhe firma te atyre qe jane per Teatrine e ri. Do te behen 800 mije firma. Kot e keni mor te mjere qe doni te perdorni Teatrin per sherr dhe per poilitike. Ne qe mbeshtesim Edi Ramen jemi aty te palekundur. Dhe do tja japim votat edhe per 4 vjet te tjera ne 2021 sepse po nderton Shqiperine. Madje deri atehere sa te thote, MJAFT, se skma me moshe per te udhehequr. Ata qe e plehrizuan Shqiperine, ata qe e vodhen dhe e vrane dhe e ropen nuk mund te kthehen me ne pushtet edhe pse mund te ndryshojne 400 lekure ujku. Genjeni, genjeni, genjeni sepse ky eshte profesioni i juaj i mjeruar. Ne as qe na ben fare dhe as na impresiononi dhe as qe na beni te ndryshojme mendim per. z. Rama.

   Reply to this comment
 2. Zana May 21, 11:10

  Pastaj do të organizohet Peticioni i atyre që nuk e duan teatrin e vjetër ashtu siç ishte, por duan ndërtimin e një të riu modern e funksional. Dhe natyrisht do të jenë të paktën 20-30 % më shumë.

  Reply to this comment
 3. Zgalem May 21, 13:55

  Ky peticion ka nje gabim shume te madh dhe te pa korigjushem . Qe te ndertohet nj etjeter ku ishte realizohet , por sic ishte , sepse nuk lejohet ndertimi me puplit . Nuk kishte dimensione funksionale , per aktoret . Mbete vetem , te ndertohe ku ishte . Palet quhen te pajtuar . Zgalem

  Reply to this comment
 4. Raul May 21, 16:03

  Plako jemi ne demokraci vendos shumica se si do behet teatri, ju jeni pakice, aleanca e teatrit te kurvave qe nuk keni te drejte vendimi per teatrin aq me teper se keni 2 hajdute ne radhet tuaja, Edmond Budina i denuar per vjedhje dhe Juristja Adriana denuar per vjedhje. Shihemi ne zgjedhjet e 2029 se ne 2021, dhe 2025 i ka te sigurte Edi Rama.

  Reply to this comment
 5. Aliu nga Selenic May 21, 16:26

  Nje gje e mire po fillon. Hetim per rrezimin e teatrit. Keshtu u degjau te therrase edhe kryetari i politikes se rruges Basha i cili edhe ai kerkon hetim ,per rrezimin e teatrit.
  Me qense ketyre u dhembeka kaqe shume katre derrasa te Duces dhe kerkojne te hetohet rrezimi i Teatrit atehere edhe neve kerkojme hetim per rrezimin te gjith veprave 50-vjecare qe Partia Demokratike me ne krye Sali Berishen kane organizuare rrenimin e veprave pesdhjet vjecare ne vendin tone.
  Keto rrenime jen organizuar nga vete ishe Presidenti i vendit te viteve 1992-1996 kjo me ze e me figure..
  Pra hetimi te jete gjith perfshires ne shembjen dhe rrenimin e veprave industriale bujesore ushtarake dhe gjithcfare ishte ndertuar ne keto pesdhjete vjet..
  Urgjensishte Parlamendi shqiptare duke marre shkase nga kerkesa e partise Demokratike per hetim te tetrite te pregatis kerkesev organeve hetimore per hetim gjithperfshires qe Berisha me ze e me figure rrenoi ekonomin e vendit..
  JUu te politikes se rruges ku ishit kure u shkatrrua e gjith shqiperia.
  Apo ishit ne bodrumin e bordellos se Duces.!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim