Mblidhet Këshilli Bashkiak, Veliaj: Tirana është kthyer në një kantier ndërtimi

May 23, 2016 17:08

Mblidhet Këshilli Bashkiak, Veliaj: Tirana është kthyer në një kantier ndërtimi

Në mbledhjen e ditës së hënë të Këshillit Bashkiak të Tiranës, Veliaj u shpreh se Tirana është kthyer në një kantier ndërtimi.

Kryetari i Bashkisë së Tiranës tha se bulevardi i ri është në përfundim e sipër. Ai foli edhe për këndin e lojërave te Parku i Liqenit, duke u shprehur edhe një herë se ai do të jetë gati më 1 qershor.

“Do ta kthejmë sheshin “Skënderbej” në pedonalen më të madhe në Shqipëri”, tha Veliaj.

Aktualisht po kryhen punime në disa rrugë në kryeqytet, tha Veliaj, duke theksuar se në to janë shtuar edhe korsitë e biçikletave.

May 23, 2016 17:08
Komento

6 Komente

 1. Besi May 23, 17:20

  Te lumte Erion me pune ja del ketij qyteti

  Reply to this comment
 2. endri May 23, 17:22

  Sa kemi pa pare nje mbledhje normale te kshillit bashkiak. Nje kryetar per me shum ne nje mledhje te kshillit bashkiak.

  Reply to this comment
 3. Mlyshi May 23, 17:23

  Iu lumte Erion. Vazhdoni. Qente le te lehin, karvani ecen perpara.

  Reply to this comment
 4. Blerta May 23, 17:25

  Me ne fund Tirana kantier ndertimi,boll me gjum erdhi koha e qytetareve. Personalisht shume i kenaqur me punen e bashkise

  Reply to this comment
 5. perkthyesi May 23, 17:49

  Ju lumte Erion! Kemi humbur 4 vjet kur ne krye te Bashkise kishim nje mumje dhe te paafte klasik! Oh, sa borxhe i ka ketij qyteti kjo moster, ashtu sikurse i kane Shqiperise dhe shoket e tij te SHQUP-it!

  Reply to this comment
 6. Akrepi May 23, 20:23

  Sa me shume Pune per Tiranen aq me shume permisohet cilesia jetes e qytetareve te saj por pse jo dhe mirqenia sepse krijohen resurse per rritjen e turizmit.Nga ana tjeter na ben krenar qe kemi nje qytet Europjan dhe jo nje qytet Kadahar.Te lumte Z.Erion,Respekte per you dhe punen tuaj.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*