Rasti “Kokëdhima”, mblidhet komisioni i mandateve

March 8, 2016 18:44

Rasti “Kokëdhima”, mblidhet komisioni i mandateve

Këshilli i Mandateve dhe Rregullores diskutoi sot sërish për mandatin e deputetit Koço Kokëdhima. Pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese, Këshilli i Mandateve dhe Rregullores, ka marrë në shqyrtim kërkesën e PD  për heqjen e mandatit të socialistit, Koço Kokëdhima.

Deputeti i PD, Eduard Halimi deklaroi se i takon Gjykatës Kushtetuese të gjykojë në themel çështjen.

Ndërsa avokati i deputetit Koço Kokëdhima tha se kërkesa e grupit të deputetëve të PD është pranuar pjesërisht nga Gjykata Kushtetuese.

March 8, 2016 18:44
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*