Mblidhet Kryesia e PS, do të zëvendësohet Saimir Tahiri

October 31, 2017 18:44

Mblidhet Kryesia e PS, do të zëvendësohet Saimir Tahiri

Pas pak minutash do të mblidhet Kryesia e Partisë Socialiste. Mbledhja do të drejtohet nga Edi Rama, ndërsa do të
diskutohet zëvendësimi i Saimir Tahirit në postet që u pezullua në parti pas akuzave nga prokuroria për përfshirje
në dosjen e Habilajve.

Nga mbledhja pritet që të dalë emri i koordinatorit të ri kombëtar për bashkëqeverisjes me njerëzit, kryetarit të PS në Tiranë, por edhe pozicione të tjera që mbante më parë Saimir Tahiri.

Ish-ministri i Brendshëm u pezullua nga të gjitha funksionet pas daljes së përgjimeve nga Italia, ku përmendet edhe emri i tij, ndërsa prokuroria ka nisur hetimet

October 31, 2017 18:44
Komento

1 Koment

 1. MH October 31, 19:16

  Jeni tue gabue me keto sipermarrje ndaj z.Tahiri dhe prestigjit te PS.
  Ne qoftse opozita kerkon ta perdori koke turku.Njikohesisht pretendimet per z.Tahiri rrezultojne ne flluske sapuni.Z.Tahirit i takon me shume moralitet te gjitha detyrat qe kishte duke gezuar edhe atoritetin si identifikim i moralit dhe krenarise si nji njeri i perkushtuar qellimit te anetaresimit te Tije ne te majten socialiste ne sherbim te popullit.
  Shenim:
  Me vjen keq qe te bani akrobacina te panevojshme.
  PD asht parti fashiste e krimbur ne korrupsion e krime e vendosur kunder popullit te vet.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*