Mblidhet Kryesia e re e PS: Si do zgjidhen 61 drejtuesit lokalë

May 3, 2016 19:05

Mblidhet Kryesia e re e PS: Si do zgjidhen 61 drejtuesit lokalë

Partia Socialiste mblodhi sot rreth orës 17:00 për herë të parë kryesinë e re, të zgjedhur para pak ditëve.

Kryetari i PS-së, Edi Rama që drejtoi takimin tha se kjo Kryesi do të nisë punën për zgjedhjet e 2017-ës.

Partia më e madhe e mazhorancës do zgjedhë 61 kryetarët e rinj të degëve në secilën prej bashkive të reja.

Kreu Rama thotë se organizimi partiak t’i përshtatet ndarjes së re territoriale e administrative.

Kryesia ka përcaktuar kriteret që duhet të plotësojnë kandidatët e rinj për kryetarë.

Ata do të zgjidhen me votim nga mbledhja e zgjeruar e asamblesë socialiste të secilës bashki.

Vetë kryesia do të bëjë përzgjedhjen e jo më pak se dy kandidatëve nga listat që këshilli koordinues i çdo qarku i dërgon asaj.

Kryesia e PS ka miratuar edhe një kalendar festimesh për 25-vjetorin e PS.

May 3, 2016 19:05
Komento

4 Komente

 1. Alban May 3, 23:39

  Hallall Edo.E bere PS shoqate.Me keta njerez qe ke zgjedhur e po qeveris e largove elektoratin e majte.Nga socialistet vetem mire ke pasur.Pse ke gjith ate urrejtje per ta??????

  Reply to this comment
 2. anticensurë 25642654 May 4, 17:14

  “Si do zgjidhen 61 drejtuesit lokalë”???????
  si i do palla ramës!
  ka dikush vrejtje??

  Reply to this comment
 3. rudi May 4, 23:42

  Sigurish qe asgje nuk mund te jete perfekt, por ca qe kane ngelur goje kyqur nga bemat e tyre dhe…duhej te iknin !

  Reply to this comment
 4. AnxhelaHoxha May 5, 16:52

  Vazhdoni keshtu.. kini bere shum pune te mire me bashkpunimin e deputeteve te tjere…
  Sukses ne vazhdim dhe ecie te mbar…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim