Mbrojtësi Elseid Hysaj dëmtohet rëndë në ndeshjen Napoli- Torino

October 6, 2019 20:30

Mbrojtësi Elseid Hysaj dëmtohet rëndë në ndeshjen Napoli- Torino

Mbrojtësi i kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj ka pësuar një dëmtim të rëndë gjatë ndeshjes së sotme mes Napolit dhe Torinos.

Lojtari shqiptar i cili luan për skuadrën e Napolit ka dalë nga loja me barelë në minutën e 33-të.

Teksa u ndeshën në ajër me mbrojtësin e Torinos, Ansaldi, për të marrë zotirimin e topit, Hysaj është rrotulluar në ajër dhe është rrëzuar në tokë duke përplasur kokën në fushë.

Mbrojtësi shqiptar u largua nga loja menjëherë. Në orët në vazhdim pritet një njoftim më i detajuar mbi gjendjen e tij shëndetësore, ndërsa bëhet me dije se Hysaj ka pëesuar një dëmtim në qafë.

e.ll./dita

 

October 6, 2019 20:30
Komento

2 Komente

 1. fajin e ka vet shqypcari October 6, 21:53

  kerce me baath perpjet bi me kok pertoke tuj thy qafen !
  si mer s’msun njiher kta tanet si dyluftohet per topin nalt

  Reply to this comment
 2. Ai October 8, 00:05

  Ky nuk eshte futbollist.
  Shqiperis ka humbur te gjitha ndeshjet vetem nga pseudofutbollist.
  Nuk do si e mbane Napoli kete futbollist drumepre qe turperoi edhe futbollin shkodran e te madhit Zmijani.
  Ky eshte futnollist koperativash nje bythngjitur. Të hiqet nga kombtarja.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim