Mbrojtja në duart e grave

February 3, 2014 16:20

Mbrojtja në duart e grave

Në Konferencën e Sigurisë të zhvilluar të shtunën në Mynih, u takuan bashkë 4 ministre evropiane të Mbrojtjes, një numër i pazakontë ky duke qenë se bëhet fjalë për një rol që normalisht e ushtrojnë meshkujt. Laburistja norvegjeze Anne-Grete Strøm-Erichsen; e moderuara suedeze Karin Enstrom; holandezja popullore Jeanine Hennis-Plasschaert dhe kristiandemokratja gjermane Ursula von der Leyen u fotografuan bashkë në samit. Ministrja e Jashtme suedeze, Carl Bildt, publikoi në Twitter foton ku komentonte: “Vajza të vërteta pushteti”.

ministret e mbrojtjes

 

February 3, 2014 16:20
Komento

3 Komente

 1. Ndue Sanaj February 3, 20:10

  Shto dhe Minsitren e Mbrojtjes se Republikes se Shqiperise, Mimi Kodheli!
  Ndoshta, ne nuk jemi anetare e sigurise Evropiane, por ne fakt jane pese dhe jo kater, Ministre te Mbrojtjes te vendeve anetare te NATO-s, çka tregon per rolin e femres ne rritje.
  Respekt, per to dhe ne veçanti per Mimi Kodhelin.

  Reply to this comment
 2. "BALASHI" February 3, 22:13

  Plotesisht dakort me te respektuarin shkodran Ndue Sana, nje mik i vjeter i imi, por me mendime te reja e jo te vjetra si ai qoftelargu qe na drejtoi deri ne shtator 2013…

  Reply to this comment
 3. sazani February 4, 22:01

  Se kane mire keto shtete. Me keto ministre mbrojtjeje te vjen deshira per sulm…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*