Mbrojtje punonjësve të rrezikuar

January 31, 2015 16:25

Mbrojtje punonjësve të rrezikuar

Dërguar me sms

në numrin e redaksisë

Mjerisht pamë në TV dëmtimin e rëndë me eksploziv të një oficeri, drejtor burgu u tha. Në s’gaboj, ishte me makinë private. Ne, populli, nuk e dimë sjelljen dhe punën e tij, për to ka organe të tjera. Ne e marrim si nëpunës të shtetit. Mendoj se të tillë punonjës e të rangjeve më lartë të policisë, prokurorisë, apo gjyqtarë të cilët për arsye pune janë të ekspozuar para rreziqeve të tilla, duhet që me ligj dhe udhëzime të veçanta t’ju imponohet të lëvizin me masa sigurie. Rëndësi ka ruajtja e makinave të policisë, jo vetëm natën por edhe ditën, shpesh ato lihen vetëm dhe jashtë parkut. Për rrethanat që u krijuan tek ne, është naiv ai punonjës që merret me zbatimin e ligjshmërisë dhe lë makinën e tij të pa siguruar natën. Organet e larta të policisë, ministria, të mos mbyllin sytë para abuzimeve dhe tejkalimeve të kompetencave në detyrë, opinioni njeh raste të ushtrimit të dhunës me e pa shkak ndaj të ndaluarve. Xhevdet Cora.

January 31, 2015 16:25
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*