Mbyllen me humbje kualifikueset e Europianit

January 10, 2019 12:47

Mbyllen me humbje kualifikueset e Europianit

Mbyllet me humbje aventura e kombëtareve të volejbollit në fushatën kualifikuese të Europianit. Përfaqësuesja e meshkujve u mund me rezultatin 3 – 1 nga Portugalia të mërkurën në Tiranë. Kuqezinjtë e drejtuar nga Jani Melka fituan vetëm setin e parë, që ishte tepër i luftuar.

Më pas volejbollistët shqiptarë u dorëzuan përballë portugezëve që e mbyllën në krye të grupit. Shqipëria u rendit e treta pas 2 fitoreve dhe 4 humbjeve.

Përfaqësuesja e femrave me shumë të reja në përbërje pësoi humbjen e gjashtë në po aq ndeshje. Vajzat kuqezi u mundën nga Kroacia e vendit të parë 3 – 0 me sete në sfidën e zhvilluar në shtëpi.

o.j.dita

January 10, 2019 12:47
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*