Mbyllet marrëveshja, Partizani afron një tjetër Ekuban nga Hellas Verona

July 3, 2019 16:59

Mbyllet marrëveshja, Partizani afron një tjetër Ekuban nga Hellas Verona

Partizani realizon goditjen e shumë përfolur në sulm. Të kuqtë finalizuan huazimin e sulmuesit Josef Ekuban nga Hellas Verona.

Kampionët e Shqipërisë gjetën akordin me klubin e Serisë A italiane për 19-vjeçarin nga Gana, për huazim me të drejtë blerje në fund të sezonit.

Josef Ekuban është vëllai i vogël i Kaleb Ekuban, sulmuesit që tre sezone më parë shkëlqeu me fanellën e Partizanit, për t’u transferuar te Leeds në Angli në verën e vitit 2017 dhe më tej te Trabzonspori në Superligën turke.

l.h/ dita

July 3, 2019 16:59
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*