Mbyllet mbledhja e qeverisë, Lleshi emërohet zv/ministër i Brendshëm

November 6, 2018 11:57

Mbyllet mbledhja e qeverisë, Lleshi emërohet zv/ministër i Brendshëm

Me një mbledhje të posaçme të qeverisë, kryeministri Edi Rama ka emëruar Sandër Lleshin në postin e zv/ministrit të Brendshëm, por me kompetencat e ministrit.

Emërimi i Sandër Lleshit në postin e zv/ministrit të Brendshëm erdhi pas refuzimit, që kreu i shtetit Ilir Meta i bëri emrit të propozuar nga kryeministri Rama.

Gjithçka u paralajmërua më herët të martën nga Kryeministri Edi Rama, i cili nga një fjalim në Kuvend e quajti Lleshin si “njeriu i duhur, në kohën e duhur dhe vendin e duhur” për të çuar para punët në këtë ministri.

Në një postim në rrjetet sociale, Kryeministri Edi Rama postoi një foto me Lleshin me komentin “Foto e Ditës”.

o.j/dita

November 6, 2018 11:57
Komento

15 Komente

 1. Claus November 6, 12:27

  Te shohim si do te reagoje tanime komuniteti mysliman.

  Reply to this comment
  • Për Claus-in November 6, 16:24

   O kafshë mut ngrënëse , që i fryn zjarrit të përçarjes së komuniteteve fetare , asgjë s ka për të ndodhur , nga ato që dëshiron ti , mi gjirizi i bajraktarit serb të Viçidolit !
   A nuk ka , gati tre dekada që i fryn këtij zjarri ai kryebandit dhe nuk e përfill kush ?!

   Reply to this comment
 2. Besa shqiptare November 6, 13:02

  Claus. Nuk e di nëse e njeh teologjinë islame dhe katolike. Mirë bënë ta mësosh se të duhet që të jesh më korrekt me mendimet e tua. Katoliçizmin dhe islamizmi kanë lindur para ortodoksisë . Po ashtu lexo dhe çfarë kanë shkruar poetët tanë, autoktonë shqiptarë por me besimin katolik, të besimit islam dhe ata të besimit ortodoks, të gjithë me etni shqiptare, të cilët nuk bëjnë dallime të tilla siç i mendon ti. Por kemi dhe një grupnjerëz, si puna jote që këto veçime i bëni për përçarje mes shqiptarëve, gjë që tregon se je i paditur, i vogël nga shpirti dhe nga ndjenjat kombëtare. Arësyeja është tejet e dukshme, mbasi je nga ata birkot e “fondeve sekrete greko-sllave”.
  Mos u lodhni kot, merrni lëmoshat, hidhni romake por jo.me dyfek sepse përgjigja dihet se cila është.
  Besoj do të reflektosh ti dhe ata si ti.
  Besa shqiptare

  Reply to this comment
  • Claus November 6, 13:52

   C`te mesoj o “Besa sh…”?
   Nga soji juaj nuk kam c`te mesoj, asgje. Ta keni te qarte, nga autore shqiptare, ose me sakte historianeve shqiptare nuk u prek asnje liber, me beso, nuk dua te flas per te tjeret, por mjaft kam lexuar “pika shiu mbi xham dhe une rrufis kafene” dhe “ne te deshem ty, por ne ishim dy, por ti doje nje” e te tjera brockulla poetike si keto.

   Tani tek debati me ty, qe nuk kishte kurrsesi nevoje per te qene frutdhenes, sepse qe kur lexova nick-un “Besa shqiptare”, e mora mend se me cilin kisha te beja, sinonimi i vetem qe do ti shkonte me per shtat do te ishte padyshim: “Qenie e paditur”.
   Nuk dua te bej historine e teologjise, se perseri i paditur do te mbetesh, por nje gje te kesh parasysh qe krishterimi si fe zyrtare u shpall ne Konstandinopoje (Stambolli i sotem) nga Perandori romak Konstandin, ndersa ne vitin 1054 ndodh ndarja e Kishes ne Kishe romako-katolike dhe Kishen e Lindjes.

   Pra ke neovoje te lexosh lum miku. Nuk fillon katolicizmi me lindjen e Krishtit sic e ngaterrojne shume injorante si puna jote.
   Sa ktheheni pastaj ne qesharake.

   Sa per Islamin mund te lexosh vete. Une per keto kaq kisha.

   Sa per Sander Lleshin, Presidenti Meta ka patur nje arsye qe nuk e ka dhene ate firme, por po te jap nje sinjal me shume.
   Hidhi nje sy shtypit turk.

   Kaq per sojin tuaj mendjeshkrurter.

   Reply to this comment
 3. Nje grek me pak, nje bastard me pak. November 6, 13:13

  Tani nqs tek-tuk ndonje nga ata bastardet gerrk ha plumbin, nuk thone dot na vrau myslimani.

  Reply to this comment
 4. MH November 6, 13:32

  Zv.Minister Sander Lleshi,Tu prifte mbare nga dita ne dite.

  Ky asht njeriu qe do i veje per laver te gjithe hajdutet e korruptuar.Kriminelet dhe tradhetaret e atdheut me ne krye Sali Rame Berishen se bashku me konen Basha.
  Megjithese sa japip parashikim.Nuk do thote se ne e dime,e keshtu do bahet.Jo ma mire e din ai qe do kryej detyren i vendosun per te mbajtur ne qetesi rendin.Mbasi spektakli qe zhvillohet bahet para syve tone spektator.Kuptohet qe gabimi asht i falshem dhe i pranushem.Nuk marrim njeri m’qafe

  Reply to this comment
  • Ball Kazani November 6, 14:24

   Zoti MH
   Mos u nxito. te eshte mesuar goja te thuash gjithe kohen “kjo eshte shpata qe u rri tek koka etj etj”
   Por per rastin duhet kujtuar shprehja ” hengra diku nje luge corbe te perishur etj etj”
   Si ka mundesi qe keta qe kane ngrene nje luge corbe te prishur u shtuan kaq shume, dhe pse drejtimi i larte i do kaq shume?????????

   Reply to this comment
 5. ...... November 6, 14:16

  Claus, po na del dhe i brendshem tani, por qe nuk e zhben dot komentin e Besa shqiptare.

  Reply to this comment
 6. Per hajer te qofte o i zoti i shtepise November 6, 15:25

  Te lumte palla o Gjatosh, keshtu e do Kokekatrori nga Cepani i Skraparit ku pula ha mut dhe gur e ky me baxhellen Mona Cizmja jane bere miliar-derre me bordero (bordello) shteti.

  Reply to this comment
 7. Prisni o milet November 6, 16:54

  Mbase punet nuk do shkojne me per llesh hahaha

  Reply to this comment
 8. MH November 6, 17:14

  Ball Kazani

  Pergjigjet e pyetjeve te tua,jo vetem une,po kushdo qe ka sy,vesh din ti pergjigjet.Por ma e udhes asht ti gjeni tek autori i shkatrrimit te vendit Sali Rame Berisha qe drejton akademin SHQUP me baze e krijimtari shpifje sidomos ne keto dite 2 muaj para vitit te ri 2019.
  Viti 2019 per Shqiperine do jete viti ma interresant i gjithe kohes se tranzicionit alla demokratik berishiano shqiptare.
  Kjo shikohet paster,kjarte dhe pa asnji gjurmues.Dy emertimet e fundit njeri pa dashurin e hajduti ne detyren e ZV/ministrit te rendit dhe tjetra me dashurin e hajdutit president mik i plehanes Berisha, ne detyren e SHISH-it.
  Jemi ne pritje te konformimit ligje-zbatues te institucioneve dhe startimine tyre te pa varun nga politika e ne vecanti institucionet me teper potence SPAK dhe BKH pa lene mbas doret dhe Ministrin e Rendit dhe te SHISH-it.

  Reply to this comment
 9. Zgalem November 6, 17:33

  Pershtypja ime eshte kjo : Ilir Meta , ka pasur te dhena te mira si politikan dhe si njeri , por gjithcka I mbeti te kaluares , sepse nuk I rezistoi presionit te jashtem , me shume te Bashkeshortes se sa te Berishes . Ka arritur ne ate pike , qe asnje here nuk gjykon me mente e tij . Ky post po e diskretiton perfundimisht qe kur e la vendin pa Kryetar SHISHI dhe pa minister te brendshem, pa arsye. . Jane veprime tradhetie te paster , sepse presidenti duhet te jete I hapur me popullin por eshte I detyruar te veproi keshtu . Populli nuk e di pse nuk dekretoi Bendon dhe Lleshhaj . Te dy jane me atdhetare se Ai . Edi Rama e beri president , per te qene I pa anshem , sic duhet te jete Presidenti . E mira eshte te dorhiqet dhe te vijoi punen opozitare , me mbeshtetje te Balliut , Zheit , Lesit , Pekes dhe ai miku , qe e shoqeronte ne avion , nga ku zgerdhiheshin dhe benin mesazhe nga first cllas e avionit , per nje te ashtuquajtur krize , qe krijoi dekreti presidencial . Nuk mund te jeshe President , kur familja eshte kunder politikes shteterore . Nje shembull I tille mund te ndodhi vetem ne Shqiperine alla Fari Balli .Ky president nuk do te gjeje forca , per te mbyllur mandatin Zgalem

  Reply to this comment
  • Plaku Xhuxhumaku November 6, 18:34

   Zgalem, ti mire e ke, po meqe dike kaq shume, a na thua pak kush e la vendin pa Gjykate Kushtetuese dhe pse?

   Reply to this comment
   • Plaku Mut Ha shume Maku November 6, 19:20

    Edepseset e SHQUP-it o plak i currufjepsur qe nuk shkojne te votojne Ligjin e Magjistratures I cili parashikon edhe proceduren e propozimit dhe zgjdhjes se Antareve te Gj. Kushtetuese

    Reply to this comment
    • Plaku Xhuxhumaku November 7, 01:39

     O Plaku Mut Ha shume Maku, po ha mut e te befte mire e lefsh turinjte. Po deshe hajde ha edhe nga kaka ime. Me thuaj si e do, te skuqur ne tigan, te zjere ne tenxhere, apo te pjekur ne furre.

     Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim