Mbyllet pa gola pjesa e parë, Shqipëria dy shanse të arta për gol

October 14, 2020 18:58

Mbyllet pa gola pjesa e parë, Shqipëria dy shanse të arta për gol

Është mbyllur pa gola pjesa e parë e ndeshjes midis Shqipërisë dhe Lituanisë.

Kuqezinjtë e drejtuar nga Edi Reja patën disa raste të artë për gol.

Rasti i parë për Shqipërinë ishtë në minutëën e 24’, ku topi i goditur nga Seferi u ndal nga një mbrojtës lituanez me dorë në zonë, por që për arbitrin francez Abed nuk ishte i tillë.

Në minutën e 35-të, sërish brenda zonë sulmuesi i Young Boys goditi brenda zonës, por që topi u prit nga portieri lituanez Svedkauskas.

Në pjesën e parë nga kuqezinjtë janë ndëshkuar me të verdhë Laçi dhe Kumbulla.

o.j/dita

October 14, 2020 18:58
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim