Përfundon pas tri orësh mbledhja online e Këshillit të Sigurisë për masat ndaj Covid 19

March 25, 2020 15:33

Përfundon pas tri orësh mbledhja online e Këshillit të Sigurisë për masat ndaj Covid 19

Pas 3 orësh Këshilli i Sigurisë Kombëtare e zhvilluar mes Presidentit Meta, kryeministrit Edi Rama, liderit opozitar Lulzim Basha, ministrave, kreut  të Emergjencave Civile dhe Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë ka përfunduar.

Priten detajet se çfarë diskutime janë bërë dhe çfarë vendimesh janë marrë edhe pse mbledhja ishte secret.

Burime nga Presidenca, kanë bërë të ditur për media se kryetari i PD Lulzim Basha ka kërkuar që çdo mesazh i drejtuar qytetareve duhet te jete i mirë menduar dhe jo panik dhënës.

Kurse Ilir Meta sipas kanalit TCH është shprehur për nevojën e përforcimit të spitaleve rajonale.

Një tjetër pikë diskutimi në Këshill ishte riatdhesimi shtetasve shqiptarë të mbetur në shtete të ndryshme pas mbylljeve të kufijve tokësor dhe fluturimeve.

 

l.h/ dita

 

l.h/ dita

March 25, 2020 15:33
Komento

5 Komente

 1. Abazaj March 25, 15:54

  Dua te bej nje vidjo sensibilizuese, po s’kam bibloteke dhe kam hall se nuk ze. Ku mund te gjej 2m katror libra boje tavani?

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 March 25, 16:28

   redi
   të ndihmoj unë,për librat vetëm më thuaj se këtë 2m e do linear apo kuadrat??
   një këshillë,artistike,nuk e kam timen e kam kopju nga dobiçi!!
   rama i ka të dy variantet si linear dhe kuadrat!!
   modeli i ramës në bibliotekë është më fantasitku!!nuk diskriminon asnjë lloj mase!!përballë i ka në kub!!

   Reply to this comment
 2. C'a bohet March 25, 16:39

  Show me palacon Like Florirri, mendimi tranvestites Lulushe eshte me idioti dhe per hartim per shkollat fillore.

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 March 25, 16:53

   ke të drejtë o ti ça bohet!
   këta të tjerët janë për kopësht e çerdhe!!
   ti nuk je në gjëndje të kuptosh,se muti n ga kaka nuk ka asnjë lloj ndryshimi!!

   Reply to this comment
 3. Zzz March 25, 17:00

  Libret duhet te kene sipas ngjyres se ylberit qe te jesh origjinale ne vidiokonference

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim