Mbyllet pas 4 orësh protesta. Basha, mesazh në anglisht ndërkombëtarëve

March 16, 2019 15:15

Mbyllet pas 4 orësh protesta. Basha, mesazh në anglisht ndërkombëtarëve

Pasi tërhoqi turmën drejt selisë së partisë Demokratike, lideri i opozitës, Lulzim Basha mbajti edhe një fjalim para protestuesve. Ai i cilësoi pjesëmarrësit në protestë, si misionarë të lirisë, të cilët do të meritojnë mirënjohjen e të gjithë shqiptarëve ndër breza.

“Dita e sotme hyri në historinë tonë të paskomunizmit, si dita e bashkimit më të madh te sheshi “Dëshmorët e Kombit” dhe për këtë çdo shqiptar sot, e çdo brez në të ardhmen, ju ka borxh një mirënjohje juve misionarëve të lirisë dhe demokracisë”, tha Basha.

Më pas kreu i Partisë Demokratike nxori në pah vendosmërinë e protestuesve, që sipas tij vunë në panik Edi Ramën dhe pushtetin.

“Gjithë bota pa sot me sy vendosmërinë tuaj për të fituar lirinë dhe demokracinë që meritoni. Sot ne pamë se si dridhej nga paniku qeveria e krimit, ndërsa të gjithë ata që mbrojtën mafian në pushtet, do të mbajnë përgjegjësi”, tha kreu i PD-së.

Në fund të fjalës së tij, Basha pati edhe një mesazh për faktorin ndërkombëtar, që thuajse gjatë gjithë kohës, ka mbajtur një qëndrim kundër me atë të Partisë Demokratike dhe frontit opozitar.

“Dua t’u dërgoj një mesazh miqve tanë ndërkombëtarë, që na kanë mbështetur në këto 29 vite. Nuk ka demokraci pa stabilitet. Mos dëgjoni avokatët e korruptuar dhe njeriun që zhyti Shqipërinë në drogë, por dëgjoni zërin e njerëzve dhe qytetarëve të lirë të shqiptarëve”, tha Basha në anglisht.

Lideri i opozitës theksoi edhe njëherë se protestat do të vijojnë edhe në ditët në vijim, dhe do të shtrihen në të gjithë Shqipërinë, me vendosmëri edhe më të madhe.

Ai theksoi se në Europë nuk shkohet pa zgjedhje të lira dhe të ndershme, ndërsa përsëriti paralajmërimin ndaj qeverisë Rama, se nuk do ta lejojnë të qeverisë në mënyrë mafioze vendin.

March 16, 2019 15:15
Komento

25 Komente

 1. bart72 March 16, 15:23

  Poshte komunistat

  Reply to this comment
  • Xha. Lelo March 16, 15:58

   Rrofte “Gopi i sateme-je”!

   Reply to this comment
  • Hahaha . March 16, 16:00

   hiq dor nga droga

   or taj
   bart 72 -shi

   se sa vjen e bohesh me koq

   e shef filma me kamuniste hahahahahahah

   sa gishtrinj jane ktu V

   Reply to this comment
  • Peco Fidhi March 16, 20:59

   O Bart !!
   Une jam Komunist dhe ti e di qe nje cope leter po ta derguam duhet ti besh mire llogarite.
   Dikur e shkruanim VF-LP he ne ato qe thoshnim i benim.
   Mgjithate ti ende nuk je ne ate shkalle sepse dhe plumbi devijon perpara injorancest tende se qe thua ti “Bart” dhe plumbi nuk do te qelloje ne gjera te buta.
   Po te them se ajo partia jote fillimisht kur u formua nuk e kish emrin Partia Demokratike ( shkurt PD)…por e kish emrin Partia e Idealeve te Dhjetorit… por me kete emer u vu në siklet te madh Komisioni qendror i zgjdhjeve sepse shkurt rezultonte “P.I.Dh” prandaj dhe ai Ylli Pangua, Grida Duma dhe Salijani u rregjistruan te parët se e kuptuan qe ish pune kurvash dhe kurvaresh. se ja si thua ti po t kish mbajtur emrin pare a mund te brohorisnin dot militantet…Rrofte “PIDH”-i ? Nuk shkon apo jo !?

   Reply to this comment
   • intelektuali March 17, 05:29

    Letrat coja sateme o Peco Pidhi qe di ta besh debatin me plumba, me kar dhe pidh,

    SHKO NE KORENE E VERIUT NE VENDIN TEND TE ORIGJINES O RACE E KEQE KILLERASH DHE VRASTARESH, O KAFSHE PREHISTORIKE NE NGORDHJE, O DINOSAURE NE ZHDUKJE TE PARTISE SE PUNES, O SPIUNA TE SIGURIMIT TE ENVERIT,

    sepse:

    Po qendruat ketu do t’ju presim KOQET dhe do t’u a hedhim qenve te rruges, njashtu sic veproi Mehmet Shehu me kantunaret e Lushnjes qe nuk deshen te hynin ne ceten e Cubave te tij killera gjakatare prej Mallakastre.

    Reply to this comment
 2. Koli March 16, 15:48

  I vetmi kounist ne proteste ishte spiuni i Udb Salih Bisturia.

  Reply to this comment
 3. Sa budallenj ka ky vend March 16, 16:10

  Perfundimisht turkoshaket jane koqe dhe nuk dine te qeverisen por te vjedhin dhe te vriten me njeri tjetrin.

  Reply to this comment
 4. Aleksander Thana March 16, 16:17

  Ti je zeri I shkaterrimit, i vjedhjes, i banditeve, i krimeve, i shitjes se Shqiperise dhe interesave kombetare, zeri i kryekrimineIit Sali Berisha dhe gjithe shpellareve e zagareve te there. Ti je zeri I Karaxhicit dhe Putinit, I janulles dhe obsurantizmit.
  Vendin yt eshte ne burg o klloun, bashke me baballaret e ustallaret e tu !!!

  Reply to this comment
 5. Aleksander Thana March 16, 16:18

  Ti je zeri I shkaterrimit, i vjedhjes, i banditeve, i krimeve, i shitjes se Shqiperise dhe interesave kombetare, zeri i kryekrimineIit Sali Berisha dhe gjithe shpellareve e zagareve te tjere. Ti je zeri I Karaxhicit dhe Putinit, I janulles dhe obsurantizmit.
  Vendin yt eshte ne burg o klloun, bashke me baballaret e ustallaret e tu !!!

  Reply to this comment
 6. Muzg March 16, 16:35

  Ah sa k… do haj në burg ky teveqeli pa asnjë gram tru i Sali Bagles!
  Veçse atëhere një matuf i tillë nuk do t’i duhet më asnjeriu të, as PDsë as ndërkombëtarëve që e njohën se sa i kotë, sa frikacak, sa kukull, sa takanjoz, sa irritues dhe pa tru ishte kjo lloj lavireje me të cilin Berisha i pështynte surratit.
  Nëse vaji i Berishës po mbaron, ai i një teveqeli si Basha ka mbaruar me kohë. Edhe vetë Saliu e ka kuptuar se edhe pse bën atë që i do i.. me një kukull të tillë, duhet të gjejë tjetërkënd këto ditë sa nuk është vonë. Saliut i duhet të shpëtojë fëmijët jo Lul teveqelin. Dhuratat për Lulin morën fund!
  Ai i duhej deri këtu.. Ndryshe nëse vdes këtë idiotin një parti egërsirash, shpellarësh dhe hajdutësh të paskrupullt e shkërdhejnë dhe bashkë me të edhe Shkërdhenin dhe Shkërdhitën dhe kockat e Sali Bagles.
  Shembullin ja dha vetë Saliu me Partinë e tij të Punës dhe kockat e babait të tij shpirtëror.

  Reply to this comment
 7. Aliu nga Selenic March 16, 16:47

  BASHA E KA SHKELUR LIRIN E SHQIP[TARVE ME KEMBE !
  Eshte e turpshme te degjojsh perrallate e Bashes ku thote se ju protestues jeni “misioni ” i lirise.
  Ne te vertet keta nuk jane misionare te lirise pore misionare te mbrojtejes se korrupsionite dhe krimit te organizuar nga Partia Demokratike dhe LSI qe jane te Certifikuera si nga Prokuroria ashtu dhe nga faktori nderkombetar. Basha i penalizuar per 235 miljon Evro ne rrugen e Kombit.
  Berisha hodhi ne ere gjysmen e Tiranes ne marse te viti 2008 ku vrau 26 vuet.
  Basha dhe Berisha vrabn 4-ter veta ne Bulevardin Deshmoret e Kombit e sote ky thote se ju jeni Misionare e Lisise.
  JO KETA JAN MISONARET E MBROJTJES TE KETIJ KRIM QE PERMENDA ME LARTE.

  Basha Thote:.
  PROTESTUESIT E FUTEN RAMEN NE PANIK.

  Kjo nuk eshte e vertet. Bile ta dijen mire Basha dhe partia demokratike se sote Edi Rama si kryetar i Prtise Saocialiste eshte rritur ne Sontzh edhe 10 pik te tjra ndersa PD dhe LSI jen ulur edhe 10 pik te tjera.
  Keshtu qe sa her te gerthisni juve Rama Ik Rama rriten ne sontazhe.!

  E DUAM SHQIPERIN SI E GJITH EVROPA.!

  Kjo eshte hipokrizi nga ana e Bashas dhe nga ata qe i ndjekin nga pase.
  Si e doni ju Evropen kur juve nuk zbatoni asnje parameter te BE-se.
  Mathojni mua cili vemnde Evropian ka bere djegjen masive te mandateve te depitetit Mandat qe ua dhe populli.
  Asnje nuk e ka bere nje gje te till. Ateher thirrje juaje e duam shqiperin si e gjith Evropa eshte thejshte Hipokrizi. Nje mashtrim qe kerkoni tua beni shqiptarve.

  JUVE THONI NE EVROP NUK SHKOHET PA ZGJEDHJE TE LIRA DHE TE NDERSHME.!

  Po kush eshte ky qe leshon kete rrekomandim. BASH A qe kur u be kryetar Bashkie vodhi votat hapure, dhe arriti ne kundershtim me ligjin te fuse ne rezultat edhe votat ne kutit e Gabuera gje per te cilen nuk ka ndodhur ne asnje vende te botes demokratike.Gjithashtu nuk pranuat te hapni dhe te verifikohen kutit qe u tjetersuan gjate numrimit te votave. Pra vodhet votat hapur. E sote na perrallisni per zgjedhje te lira dhe te ndeshme kur juve jen autoret e aktoret kryesor te masakrave ne vjedhjen e votave.Per ket ka fakte dhe ju nuk pranuar ase te shkoni ne gjykate.
  Pra edheketu jen te pa sinqerte jani mashtrues ju Basha dhe Partia juaj.
  Edi rama ua preu rrugen e vjedhjes se votave ndaje dhe juve sote kerkon te hiqet Edi Rama qe ta keni me telehte vjedhjen e votave..
  Ne se ne 2017 behet fjal per vjedhje votash gje qe nuk ka ndodhur do te jeni pergjegjes vet pasi qeverin dhe sektoret me te rendesishem qeveritare i patet vete,E c`fare faji u ka Edi Rama perse populli ua dhe vendin qe meritoni. Ne opozite edhe per shume vite se ju jeni e zeza e shqiperise.!

  Reply to this comment
 8. US March 16, 17:18

  Lëri ndërkomtarët o idiot! Mo’s ju bëj shumë karshillëk, se do gdhiheshin me ndonjë hu në byth!! Ata sjanë përdëistë që përplasin duart përballë çdo idioti që Saliu ju sajon për lider. Të shohin për atë që je në të vërtetë, linesin e Gitës dhe qenushin e Xenit.
  Po deshën mjafton vetëm t’ja kërkojnë Saliut që të të përdhunojë në shkallët e Shqupit. Saliu këtë po kërkon, të negociojë dhe është gati t’i shesë të gjithë. Shihe ku është Izet Haxhia! Organizoi për Saliun vrasjen e Azemit, bëri për Saliun grushtin e shtetit, vrau për Saliun, e mbrojti i vetëm në 1997 në Presidencë ku e kishin braktisur të gjithë dhe fund Saliu e shiti si një tufë qepësh. Saliu në pushtet me Gitë e Xen mes milionave, Izeti me gjithë vellezer në burgje e arrati.
  Mos pështy shumë nga ajo anë, se do të gjejnë në zyrën tënde me ndonjë karafil në gojë dhe bythën e shqyer!

  Reply to this comment
 9. Edi vet direkt March 16, 17:34

  O bOOthe hollandezi

  kom ta shkerdhy at’goje

  ashtu si te pelqen ty .
  pastaj me ate kurven tate e di vet c’i boj
  ja shty deri sa me i prek kocken

  hahaha

  gerthit leh rrugeve leh
  se ke me e sheh

  Reply to this comment
 10. MH March 16, 18:02

  O rrote kamarierit!!!
  Ti deklarove para 24 orve qe kjo do jete protesta e fundit qe do te zhdepni Ramen nga istikami.Do vashdoje pa nderprerje protesten.Tashi e mbylle mbas 4 oresh.
  Kjo qeveri nuk duhet largue deri te vije dita e arrestimit te kriminelve,te korroptuarve politike me profesion kamarieri.Iku shansi kur protestoshi me urrejtje ndaj diktatures.Sot ka 30 vite sistem pluraliste.
  Ne protestat kunder juve qe gezonit pushtet vriteshin protestues.Ndersa ne kete pushtet nuk po vrejme asnji te vrare.Te lenduar kezistojne por keto vijne nga provokimet qe harlisen militantet e juaj qe i keni kapur per hundet dhe i vertitni sa andej kendejza si t’iu doje bitha e juaje.

  Reply to this comment
 11. Hajdari March 16, 18:10

  Ketij bashes ja meshtes un mor cuna se ka ngel pa gjo mesa duket po edhe ketij bart72 sumcamit po ja hap i te rame se qeka isoj me pederastin hollandez…o ju qifte shqypnia robt te dyve!!!

  Reply to this comment
 12. Konti Sbalta March 16, 18:22

  Ka ardhur koha qe te arrestoni jo ata mjeranet qe i shkojne nga pas ketyre dy mashtruseve profesioniste Sali Berisha e Lulzim Basha, por vete keta ,qe paguajne me parat qe marrin nga te huajte tere lukunin qe u shkon nga pas dhe qe i perdorin per ato “cfaqie” qe po shohim sa here qe dalin ne keto te ashtuquajtura protesta paqesore,por qe shndrohen ne fakt ne te dhunshme !

  Reply to this comment
 13. Boooo booooo , c`mban ky vend ! March 16, 18:49

  O idjot ! Ne memorjen e kombit mbahen heronjte dhe deshmoret qe kane dhene jeten per lirine e ketij vendi , te cilet ju i kini mohuar , dhunuar , poshteruar e i urreni me gjithe egersine qe ju karakyterizon ! Bathoristet k/revolucionare , qe shkaterrojne shtetin , qe nuk duan demokracine , por dhunen ,, pasigurine dhe krimin , qe urrejne BE-ne dhe aleatet tane , nuk jane vecse turma te Haxhi Qamilit te kohes se sotme !
  Drejtuesit e PD-se kane qene qysh ne fillim simbol i krimit , vjedhjes , mashtrimit , vrasjeve e mbi te gjitha , simbol i tradhetise kombetare , vegla te agjenturave te huaja , armike te shqiptareve .

  Reply to this comment
 14. Lul kastraveci pa fara March 16, 19:32

  Imagjinoni kete karuc KM. Bashke me muniken mulin tit vasilin…….

  Reply to this comment
 15. ke fillu e jep intervista ne mediat e huaja duke i bo shqiptaret trafikantet qe po rrezikojne Boten ,o te shkerdhefsha cte permban pragu o moterqir gruaqir o fisqir March 16, 20:16

  sepse keshtu te keshillon Greku e Serbi

  me i nxi Figuren e Shqiperise neper Bote ,

  sapo ajo filloj te ndihet ne Boten mbare per pozitivitetin

  qe afron .

  hajt se edhe ne pidh te asaj karakurves te fshihesh

  kan me te peshku e qit jashte vrymes se saj ,

  si bon me Gaddafin dhe i bon ca vryma ajrosje ne koke

  hajt rropsi islamutesh se e keni ne gjake tradhetine ju

  por edhe plumbin

  Reply to this comment
 16. Asap March 16, 20:17

  Nuk kuptoj se si ky super mashtrues flet për ndershmëri. Këta bejn në këtë mënyrë një bastardim gjuhësor. Esht e njejta formul që kishte edhe Enveri.

  Reply to this comment
 17. Adih March 16, 20:35

  Rremujat ,si ketu ne shqiperi dhe ne arenen nderkombetare , pa dyshim i pelqejne edhe Edi Rames .
  Tik Tak Tik Tak ora e SPAK ,po afron ?????????

  Reply to this comment
 18. Mala March 17, 09:50

  Rama kishte ne Berat aferisht sa opozita,. qe duke lutur nje muaj neper Shqiperi,,duke paguar,genjyre e mashtruar ne gjithe,solli gadi afersiht vetem sa Mitingu elektoral ne Berat.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim