Mbyllet tregu në Lezhë, tregtarët qëndrojnë jashtë përgjatë natës

June 6, 2014 08:23

Mbyllet tregu në Lezhë, tregtarët qëndrojnë jashtë përgjatë natës

Në shenjë proteste për mbylljen e tregut në Lezhë, tre ditë më parë nga tatimorët, tregtaret kanë qëndruar mbremë përgjatë gjithë natës në këto ambiente.Tregttaret vijojne te qendrojne ne treg, ku kete mengjes kane shkuar edhe policia e rendit si dhe tatimoret. Prej disa ditesh vijon ky konflikt, pasi organet tatimore ne Lezhe deklarojne se keta tregtare duhet te regjistrohen si biznes i vogel dhe te paguajne taksat per te vijuar me pas aktivitetin e tyre. Ne shenje proteste per mbylljen e tregut dje paradite tregtaret hyne me force per disa ore ne zyrat e drejtorise rajonale tatimore.

June 6, 2014 08:23
Komento

1 Koment

  1. iri June 6, 13:12

    Jane mesuar te kullosin azat , tani u duket cudi qe te paguajne .! A mbahet shteti pa taksa ? Ky eshte kapitalizmi , kooperativen nuk e deshem apo jo .!!!!!

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*