Mbytet anija e peshkimit në Rusi, 54 viktima

April 2, 2015 14:29

Mbytet anija e peshkimit në Rusi, 54 viktima

Një anije peshkimi është mbytur natën e kaluar ne Rusi, rreth orës 22.40, afër gadishullit të Kamcatkës, në veri-lindje të vendit.

Nga aksidenti kanë humbur jetën 54 persona,ndërsa 15 të tjerë janë deklaruar të humbur.

Ne bordin e “Dalny Vostok” ndodheshin 130 persona, si pjese e ekuipazhit.

Menjëherë pas aksidentit, autoritetet kanë ndërmarrë një operacion shpëtimi, që ka mobilizuar rreth 1400 veta dhe 26 anije luftarake.

Për momentin nuk dihet shkaku i vërtetë, por dyshimet e para flasin për një përplasje me një masiv akulli, ose një mbipeshë e shkaktuar nga tërheqja e rrjetave anësore qe shkonin deri në një peshë prej 80 ton.

April 2, 2015 14:29
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*