Me 204 km/orë në Tiranë-Durrës, policia: Mendoni për ata që ju duan

July 14, 2018 09:25

Me 204 km/orë në Tiranë-Durrës, policia: Mendoni për ata që ju duan

Policia e Shtetit u ka bërë apel drejtuesve të automjeteve të tregohen të kujdesshëm me limitet e shpejtësisë gjatë qarkullimit.

Pasi kanë kapur një drejtues automjeti me 204 km/orë në autostradën Tiranë-Durrës, policia e përshkruan atë si “papërgjegjshmëri ndaj jetës”.

Postimi i plotë

“Me Policine Rrugore te Tiranes ne rrugen interurbane Tirane-Durres, per parandalimin e aksidenteve rrugore. Foto qe ska fjale e arsye ta arsyetoje. Kjo papergjegjshmeri ndaj jetes dhe ndaj perdoruesve te tjere te rruges. Drejtues mjetesh luksoze qe nuk qarkullojne ne rruge por fluturojne. Drejtues mjetesh: Duajeni jeten. Mendoni per veten e te tjeret qe qarkullojne ne rruge. Mendoni per ata qe presin juve te shkoni ne shtepi me patenten e jo patenten pa ju. Respekto rregullat/udheto i sigurt.

o.j/dita

July 14, 2018 09:25
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim